Lexus L-finesse - krystaliczny wiatr

Lexus L-finesse - krystaliczny wiatr17.04.2009
Lexus powraca na wystawę Milan Design Week 2009 z ekspozycją zatytułowaną "Lexus L-finesse - Krystaliczny wiatr -", kontynuując tym samym pasmo udanych pokazów w latach ubiegłych. Stanowi ona połączenie filozofii Lexusa L-Finesse ...

...z najlepszą sztuką współczesną, architekturą i wzornictwem japońskim. Ekspozycja zostanie zaprezentowana w mediolańskiej galerii sztuki Museo della Permanentne w dniach 22 – 26 kwietnia 2009 roku jako część największej na świecie wystawy wzornictwa Salone del Mobile di Milano.

Lexus L-finesse - krystaliczny wiatr 1 Prekursor w dziedzinie architektury, architekt japoński Sou Fujimoto, stworzy dzieło odzwierciedlające dwoistość natury filozofii projektowania Lexusa „L-Finesse”, wykorzystując w tym celu dynamiczną konstrukcję łączącą w sobie jedność przestrzeni, dźwięku i światła.

„Ekspozycja „Krystaliczny wiatr” jest wynikiem rozważań nad podstawowymi zasadami filozofii L-Finesse” – wyjaśnia Sou Fujimoto. „Wiatr oznacza tutaj nie tylko ruch powietrza, ale również jest symbolem zmian lub ruchu w szerokim znaczeniu tego słowa. To nowa przestrzeń, w której współistnieją przedmioty naturalne i stworzone przez człowieka. Chciałem znaleźć sposób, aby nadać formę czemuś bezkształtnemu: ruchowi powietrza i przepływowi czasu. Chciałem je przedstawić tak, aby z ich pomocą wyjaśnić istotę dwoistości filozofii L-Finesse. Wynikiem tych prób jest forma artystyczna która pokazuje ruch i bezruch oraz upływ czasu w przestrzeni ponadczasowej.”

Na ekspozycji zostaną wystawione: akrylowa rzeźba stworzona na wzór pełnowymiarowego, sportowego samochodu koncepcyjnego LF-A, a także specjalnie zaprojektowane meble zbudowane z akrylu.

Lexus L-finesse - krystaliczny wiatr 2 Udział Lexusa w wystawie Milan Week Design od 2005 roku wynika z przekonania, że próby interpretacji przez artystów z różnych dziedzin tego, co niesie ze sobą filozofia L-finesse, pozwalają stworzyć nowe standardy i wyjść poza tradycyjne rozumowanie. W tym roku Lexus wyraźnie zaznaczy swoją obecność na imprezie, na której są prezentowane projekty łączące w sobie elementy tradycyjne i nowatorskie.

„Filozofia projektowania L-Finesse nie dotyczy wyłącznie przemysłu motoryzacyjnego i jest czymś więcej niż kształtowaniem powierzchni nadwozia samochodu. Wykorzystując wpływy japońskie, staramy się z jej pomocą dotrzeć dużo głębiej.” mówi Wahei Hirai, kierownik centrum projektowego. „Z tego powodu, oprócz naszych projektantów, chcemy zaprosić do współpracy również czołowych artystów i projektantów z innych dziedzin sztuki. Dzięki temu będziemy mogli nawzajem się inspirować i w ten sposób sięgać głębiej. Jeżeli nawet zachowamy nasze zasady projektowania, tak czy inaczej na przestrzeni lat sposób ich prezentacji musi ulec zmianie.”

Źródło: Lexus