Lexus LF-A na torze Nurburgring

Lexus LF-A na torze Nurburgring23.04.2009
Lexus po raz drugi weźmie udział w 24-godzinnym wyścigu na torze Nurburgring. Wyścig, który odbędzie się w dniach 23-24 maja jest 37. tego typu wyścigiem. Udział Lexusa LF-A, dwumiejscowego, sportowego modelu Lexusa jest okazją ...

...dla inżynierów do zebrania doświadczeń w tak ekstremalnych warunkach, aby jak najlepiej przygotować samochód do masowej produkcji. Toyota Motor Corporation ma jeszcze jeden cel – jest to doskonała okazja do tworzenia i rozwijania nowego, młodego dynamicznego zespołu mechaników.

Samochód, który weźmie udział w wyścigu to prototyp Lexus LF-A, który został przystosowany do wymogów wyścigu, szczególnie pod względem bezpieczeństwa (klatka, zbiornik paliwa, itd), oraz aerodynamiki.

Zespół pracuje w tym roku nad poprawą osiągów bez większych zmian parametrów silnika, przeniesienia napędu i konstrukcji podwozia.

Dwa samochody LF-A będą prowadzili na zmianę trzej kierowcy: Armin Hahne, Jochen Krumbach i Andre Lotterer.

Lexus jest obecny w sporcie motorowym głównie w USA i Japonii i ma na swoim koncie sukcesy takie jak zwycięstwo w legendarnym wyścigu Daytona 24 Godziny w 2006, 2007 i 2008, w mistrzostwach GrandAm (Grand American Rolex Series) oraz w Super GT w Japonii w 2006, w których brał udział Lexus SC 430.

Specyfikacja Lexusa LF-A biorącego udział w 24-godzinnym wyścigu w Nurburgring:
Kategoria/klasa – 2 SP8 ( silnik w wersji przedprodukcyjnej)
Silnik: V-10 , 4 805 cm3, moc 500 KM
Nadwozie: włókno węglowe wzmocnione polimerem
Długość: 4,530mm
Szerokość: 1,880mm
Wysokość: 1,200m
Rozstaw osi: 2,605mm
Silnik zainstalowany centralnie z przodu
Napęd na oś tylną, sekwencyjna skrzynia biegów
Opony: Bridgestone wyścigowe: 305/30R20 (przód/tył)

Zdjęcia Lexusa LF-A na naszym fotoblogu.

Źródło: foto: Lexus, informacja: Moto Target