Lexus na salonie Frankfurt Motor Show

Lexus na salonie Frankfurt Motor Show08.09.2009
Światowa premiera LF-Ch, koncepcji w pełni hybrydowej wersji kompaktowego modelu w segmencie Premium, będzie głównym akcentem ekspozycji Lexusa podczas zbliżającego się Frankfurckiego Salonu Motoryzacyjnego.

Towarzyszyć jej będzie światowa premiera zmodernizowanej serii LS oraz odświeżonych modeli GS, IS i IS F.

Lexus na salonie Frankfurt Motor Show 1 Lexus LF-Ch
- Kompaktowy model koncepcyjny klasy Premium z napędem hybrydowym Lexus Hybrid Drive
- Praktyczne 5-drzwiowe nadwozie, odpowiadające podstawowym wymogom rynku samochodów kompaktowych w segmencie Premium

Na Frankfurckim Salonie Motoryzacyjnym 2009 zadebiutuje koncepcyjny Lexus LF-Ch, wzmacniając tym samym pozycję marki jako jedynej oferującej pełną gamę modeli samochodów z napędem w pełni hybrydowym.

LF-Ch łączy stylowe wzornictwo z hybrydowym układem napędowym w praktycznym, 5-drzwiowym, zwartym opakowaniu, idealnie trafiając w oczekiwania nabywców na wymagającym rynku samochodów kompaktowych w segmencie Premium. Dzięki możliwości jazdy wyłącznie z napędem elektrycznym – kluczowej zalety układu Lexus Hybrid Drive – LF-Ch umożliwia niemal bezgłośne poruszanie się w mieście, z zerową emisją zanieczyszczeń.

Lexus na salonie Frankfurt Motor Show 2 Lexus LS
- Zmienione wzornictwo nadwozia i wnętrza
- Zaktualizowane wyposażenie i przeprojektowane siedzenia
- Poprawiona dynamika jazdy

Na Salonie będzie miała swoją światową premierę również całkowicie zmodernizowana linia modeli LS, ze zmianami zewnętrznymi i w wystroju wnętrza, przeprojektowanym układem siedzeń, zaktualizowaną listą wyposażenia oraz poprawioną dynamiką jazdy.

Jedyna na świecie w pełni hybrydowa limuzyna w segmencie luksusowym – Lexus LS 600h – będzie natychmiast rozpoznawalna jako legitymujący się wysokimi osiągami flagowy model serii LS, dzięki charakterystycznym elementom stylizacyjnym nadwozia i wnętrza, wzbogaconemu wyposażeniu oraz licznym usprawnieniom hybrydowego układu napędowego.

Lexus GS
- Zmieniona stylistyka nadwozia, silniej wyróżniająca w pełni hybrydowego GS450h
- Rozbudowane elementy bezpieczeństwa
- Nowe zestawy nagłośnieniowe i nawigacyjne oraz zmieniona gama kolorystyki

Lexus na salonie Frankfurt Motor Show 3 Modele GS w wersji na rok 2010 wyróżnia rozszerzona lista wyposażenia służącego bezpieczeństwu oraz nowe kolory nadwozia i wnętrza. Z kolei status GS 450h jako flagowego modelu serii GS jeszcze silniej podkreślają liczne, specjalnie dobrane elementy stylizacyjne. GS 450h pozostaje jedyną na świecie średniej wielkości luksusową limuzyną z napędem w pełni hybrydowym. Modele GS w wersji na rok 2010 otrzymały również udoskonalone zestawy nagłośnieniowe i nawigacyjne.

IS oraz IS F
- Pakiet F-Sport dostępny w modelu IS sedan
- IS F dostępny z samoblokującym mechanizmem różnicowym
- Nowe zestawy nagłośnieniowe i nawigacyjne

Zmiany w serii IS obejmują między innymi udoskonalone zestawy nagłośnieniowe i nawigacyjne, nowy pakiet wykończenia F-Sport oraz wprowadzenie do odnowionego wyczynowego modelu IS F opcji wyposażenia z mechanizmem różnicowym o podwyższonym tarciu.

Lexus na salonie Frankfurt Motor Show 4 Pozostałe prezentacje
Lexus RX 450h – pionierski model z pełnym napędem hybrydowym w segmencie luksusowych samochodów typu crossover, legitymujący się wysokimi osiągami i wiodącym w swojej klasie poziomem emisji CO2.

Lexus IS 250C – nowe coupe / kabriolet w rodzinie Lexusa, łączące sportową elegancję wersji sedan z najwyższym kunsztem inżynierskim, który doprowadził do unikalnego połączenia przyjemności prowadzenia z wysublimowanym komfortem jazdy z podniesionym bądź złożonym dachem.

Źródło: Toyota, fot. Lexus