Lexus LFA - program sprzedaży

Lexus LFA - program sprzedaży10.12.2009
Samochód tak wyrafinowany, charakterystyczny i oczekiwany, jak Lexus LFA wymaga wyjątkowego podejścia. Dlatego w Londynie na Park Lane firma otworzyła jedyny w swoim rodzaju salon i utworzyła stanowisko ...

...osobistego menadżera do współpracy z klientem Personal Liaison Manager, który będzie odpowiedzialny na sprzedaż Lexusa LFA w Europie.

Lexus LFA - program sprzedaży 1 Pod koniec listopada, w salonie na jednej z najbardziej prestiżowych ulic Londynu zaprezentowano Lexusa LFA. Od momentu oficjalnej premiery na Wystawie Tokio Motor Show supersamochód V10 cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zachwyca dynamiką jazdy, osiągami, nowoczesnym projektem i najnowszymi rozwiązaniami technicznymi.

W londyńskim salonie Lexus Park Lane został otwarty salon VIP, w którym klienci mogą w komfortowych warunkach przedstawić swoje wymagania w osobistej rozmowie z przedstawicielem Lexusa.

Nowo mianowany menadżer do spraw współpracy z klientem - Personal Liaison Manager - Devshi Varsani ma bogate doświadczenie na polu współpracy z klientem indywidualnym jak i firmami.

„Od premiery, która odbyła się w zeszłym miesiącu , LFA cieszy się ogromnym zainteresowaniem potencjalnych klientów z całej Europy“, mówi Varsani. „Wystawienie samochodu w salonie pozwoli naszym przyszłym klientom obejrzeć supersamochod na żywo, co jest niezwykle istotną sprawą w procesie sprzedaży takiego wyjątkowego samochodu. Lexus jest znany na całym świecie z najwyższej poziomu obsługi klienta – moim zadaniem jest zapewnienie klientom z każdego zakątka Europy, którzy nabędą Lexusa LFA, pomocy i wsparcia, jakiego oczekują.

Lexus LFA - program sprzedaży 2 Program sprzedaży LFA
Biorąc pod uwagę fakt, że LFA to samochód ekskluzywny, Lexus opracował niezwykłą strategię sprzedaży supersamochodu w Europie. Światowa produkcja pojazdu jest limitowana do 500 egzemplarzy, z czego odpowiednia pula przypadnie na Europę.

Informacje wstępne na temat ewentualnego zakupu LFA klienci będą mogli uzyskać w salonach Lexusa, przedstawicielstwach Lexusa oraz przez internet. Wszystkie informacje o zainteresowaniu supersamochodem będą przesyłane do menadżera do spraw obsługi klienta, który następnie będzie kontaktował się z potencjalnym nabywcą LFA. Jeśli klient wyrazi zainteresowanie kupnem samochodu wypełnia formularz „zainteresowania supersamochodem“ i wpłaca depozyt.

Zamówienia firmowe będą możliwe od marca/kwietnia przyszłego roku. Dalsze konsultacje z osobistym menadżerem i klientem będą dotyczyć szczegółów i osobistym preferencji wykończenia suprsamochodu. Na tym etapie ustalony zostanie również indywidualny termin dostawy samochodu, jako że każdy Lexus LFA jest wykończony ręcznie. Dostawy planowane są na początek 2011 do 2013 roku.

Źródło: Toyota, fot. Lexus