Lexus LFA - gorączka zakupów

Lexus LFA - gorączka zakupów22.01.2010
Już ponad 500 klientów wyraziło chęć kupna wartego 375 000 dolarów Lexusa LFA, który zadebiutował trzy miesiące temu podczas Tokio Motor Show. Tym samym, zainteresowanie przekroczyło plany produkcyjne tego samochodu na poziomie 500 sztuk.

Nie przekreśla to jednak możliwości składania zamówień przez kolejnych klientów; Lexus będzie brał pod uwagę każde zamówienie złożone do połowy marca 2010. Termin ten został wybrany ze względu na genewski salon samochodowy, który kończy się właśnie w połowie marca. Następnie rozpocznie się proces rozdziału 500 super samochodów LFA do 56 krajów, w których będzie oferowany. Ostateczna ilość aut przydzielonych poszczególnym krajom zostanie zamknięta w kwietniu i do końca maja 2010 klienci otrzymają indywidualne potwierdzenie przyjęcia zamówienia.

Pierwszy „supersamochód” japońskiego producenta napędzany jest umieszczonym centralnie silnikiem V10 o pojemności 4,8-litra, który produkuje 560 KM mocy i rozpędza auto od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy. Wskazówka prędkościomierza kończy natomiast pracę na wskazaniu 325 km/h.

Zobacz zdjęcia Lexusa LFA na naszym fotoblogu.

Źródło: Toyota, fot. Lexus, informacja Moto Target