Lexus CT200h powalczy na Nurburgring

Lexus CT200h powalczy na Nurburgring16.05.2011
W pełni hybrydowy Lexus CT200h weźmie udział w wyścigach na torze Nurburgring. Samochód wystartuje w klasie SP4 GAZOO Racine CT. Model przygotowany do sportu wyposażony jest w pełni hybrydowy układ napędowy, zasilany przez ...

...silnik elektryczny, silnik spalinowy (o pojemności zwiększonej z 1,8-litra do 2,4-litra) lub jednocześnie przez oba te silniki.

Lexus CT200h powalczy na Nurburgring 1 Podczas startu i hamowania pracuje jedynie silnik elektryczny, produkujący zero zanieczyszczeń i nie zużywający paliwa. Silnik spalinowy dołącza się, gdy potrzebna jest większa moc, podczas przyspieszania i przy dużych prędkościach. O tym, który silnik pracuje decyduje system Lexus Hybryd Driver, magazynując w bateriach nadmiar wytworzonej podczas hamowania energii, a która będzie wykorzystana do pracy silnika elektrycznego.

Kierowcy GAZOO Racing CT to Kumi Sato, która brała udział w wyścigu VLN4 samochodem Lexus IS250 w roku 2008, Masahiko Kageyama, pracujący poprzednio w dziale rozwoju produktu w Toyota Motor Corporation i Minoru Takaki, odpowiedzialny za rozwój produkcji.

Źródło: MotoTarget