Premiery Lexusa na frankfurckiej wystawie

Premiery Lexusa na frankfurckiej wystawie05.09.2011
Wrześniowa wystawa IAA we Frankfurcie to jedna z najważniejszych imprez branży motoryzacyjnej w Europie. Nie może więc na niej zabraknąć również Lexusa. Marka przygotowała z tej okazji jedną światową premierę - nowego modelu GS 450h ...

...oraz dwa europejskie debiuty – nowego GS 350AWD i CT 200h F-Sport.

Najważniejszym wydarzeniem będzie oczywiście światowa premiera w pełni hybrydowej wersji nowego, sportowego sedana z segmentu premium: GS 450h. Został on wyposażony w system Lexus Hybrid Drive drugiej generacji, która ma zapewnić lepsze osiągi przy jednoczesnym zmniejszeniu negatywnego wpływu na środowisko.

Natomiast Lexusa GS 350 AWD mieliśmy już okazję oglądać w połowie sierpnia podczas słynnego konkursu elegancji w kalifornijskim Pebble Beach. We Frankfurcie zaprezentuje się po raz pierwszy europejskiej publiczności. Śmiałe i dynamiczne linie modeli z serii GS odzwierciedlają nową filozofię designu Lexusa – L-finesse. Dodatkowo w GS 350 AWD zastosowano szereg zupełnie nowych, innowacyjnych technologii poprawiających jakość jazdy i bezpieczeństwo pasażerów. W Europie model GS350 będzie dostępny tylko w Rosji, na Ukrainie i w Kazachstanie i to tylko w wariancie AWD.

Ostatnia europejska premiera to nowy CT 200h w wersji F-Sport o bardziej agresywnym designie, skierowany do klientów lubiących bardziej dynamiczną jazdę, która wymaga większego zaangażowania ze strony kierowcy.

Źródło: Lexus, opracowanie: BM