Sportowy pakiet F Sport dla Lexusa GS

Sportowy pakiet F Sport dla Lexusa GS30.10.2011
Lexus zaprezentował sportowy pakiet F Sport dla limuzyny GS. W skład pakietu wchodzi specjalnie zaprojektowany przedni zderzak z powiększonymi bocznymi kratami wlotu powietrza ...

W skład pakietu wchodzi specjalnie zaprojektowany przedni zderzak z powiększonymi bocznymi kratami wlotu powietrza. Z kolei dyfuzor w zderzaku tylnym został wykończony szarym metalizowanym lakierem. Wszystkie wersje F SPORT będą wyposażone w tylny spoiler oraz w 19-calowe obręcze aluminiowe o ekskluzywnym, metalicznym wykończeniu w ciemnej tonacji. Z przodu zastosowano opony 235/40 R19 a z tyłu 265/35 R19.

Sportowy pakiet F Sport dla Lexusa GS 1 We wnętrzu znajdziemy jednolitą tapicerkę drzwi i siedzeń – dostępną również w specjalnej wersji Garnet z aluminiowymi elementami ozdobnymi, regulowane elektrycznie przednie fotele F SPORT, czarną podsufitkę i czarne nakładki słupków nadwozia, kierownicę i gałkę dźwigni skrzyni biegów wykończone tłoczoną perforowaną skórą, aluminiowe nakładki na pedały i elementy wykończenia deski rozdzielczej, listwy progowe z czarnym logo oraz znaczek F SPORT na kierownicy.

Pakiet F SPORT obejmuje też zmodyfikowane przednie i tylne zawieszenie z elektroniczną modulacją charakterystyki (AVS), co pozwala w maksymalnym stopniu kontrolować ruchy nadwozia i reakcję na układ kierowniczy.

Wszystkie wersje GS z pakietem F SPORT wyposażone są w wentylowane przednie tarcze hamulcowe o wymiarach 356 x 30 mm. Po raz pierwszy na świecie zastosowano w nich dwuczęściową konstrukcję z centralnym bębnem wykonanym ze stopu aluminium w celu obniżenia masy i zminimalizowania odkształceń termicznych.

Źródło: Lexus, Informacja: MotoTarget