Kolejny teaser nowego Lexusa

Kolejny teaser nowego Lexusa22.12.2011
Nie tak dawno Lexus dość tajemniczo zapowiedział, że podczas styczniowego North American International Auto Show w Detroit pokaże swój nowy, sportowy pojazd koncepcyjny. Producent nie ujawnił prawie żadnych szczegółów i zaprezentował ...

...jedynie jedną wizualizację fragmentu nadwozia, a po kilku dniach pojawiła się kolejna, przedstawiająca wnętrze nowego Lexusa.

Kolejny teaser nowego Lexusa 1 Dziś Lexus pokazał kolejne zdjęcie nowego modelu, jednak nadal milczy, jak zaklęty na temat specyfikacji technicznej konceptu, który ma zadebiutować już 9 stycznia w USA. Wiemy za to, jak będzie się nazywać nowy pojazd – będzie nosić miano LF-LC.

Poza tym Mark Templin, wiceprezes grupy Lexus zapowiedział, że LF-LC będzie łączyć ...rozwiązania technologiczne z najwyższej półki z organicznymi kształtami, by nawiązać relację między człowiekiem a maszyną. Proste linie pojazdu podkreślają wrażenie ruchu nadając wyrazisty charakter futurystycznemu, sportowemu coupe.

No cóż, pozostaje nam poczekać parę tygodni, kiedy to dzieło projektantów z kalifornijskiego studia Calty ujrzy światło dzienne.

Źródło: Lexus, opracowanie: BM