Nowy Lexus LS zadebiutuje już na koniec lipca

Nowy Lexus LS zadebiutuje już na koniec lipca11.07.2012
Północnoamerykański oddział Lexusa zapowiedział, że nowa odsłona modelu LS będzie miała swoją oficjalną premierę podczas specjalnej konferencji w San Francisco. Impreza będzie miała charakter zamknięty, dostaną się na nią tylko...

...tylko zaproszeni dziennikarze, a odbędzie się w poniedziałek, 30 lipca tego roku. Jak widać japoński producent pragnie utrzymać szczegóły dotyczące Lexusa LS w wersji na 2013 rok w sporej tajemnicy, stąd komunikatowi o prezentacji nie towarzyszyły właściwie żadne inne informacje, które pomogłyby nam zorientować się, czym będzie się wyróżniać nowy okręt flagowy marki.

Wiemy jedynie, że Lexsus LS 2013 będzie oferowany w czterech wariantach:

  • LS 460,
  • LS 460 L o wydłużonym rozstawie osi,
  • LS 600 h – czyli sedan z napędem hybrydowym i
  • LS 460 F Sport – czyli wariant o bardziej „wyścigowym” wyglądzie.

Producent powiadomił także, że obszerniejszy komunikat dotyczący nowego LS pojawi się ostatniego dnia lipca. My przypuszczamy, że znajdziemy w nim m.in. informację, iż nowy okręt flagowy będzie wyposażony w nowe reflektory ze światłami do jazdy dziennej LED i być może w silniki o mniejszym spalaniu i lepszych osiągach.

Mamy też wielką nadzieję, że Lexus zajmie wkrótce oficjalne stanowisko w sprawie modelu LS TMG Edition, wypatrzonego niedawno przez szpiegów motoryzacyjnych na torze Nuernburgring. Niestety nie możemy zaprezentować wam filmiku zrobionego przy tej okazji, ponieważ bardzo szybko zdjęto go z YouTube. Lexus nabrał wody w usta w sprawie tej edycji specjalnej stworzonej w kolońskich warsztatach Toyota Motorsport GmbH, a szkoda, bo w końcu kryje ona pod maską silnik o mocy 641 koni mechanicznych.

Źródło: Lexus, opracowanie: BM