Lexus LF-LC Concept w nowej odsłonie

Lexus LF-LC Concept w nowej odsłonie28.08.2012
Branża motoryzacyjna już od jakiegoś czasu mówi o tym, że Lexus bardzo poważnie rozważa stworzenie produkcyjnej wersji konceptu, który w styczniu tego roku zadebiutował podczas Detroit North American International Auto Show.

Mowa oczywiście o studium Lexus LF-LC, które spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony prasy motoryzacyjnej i fanów marki. Jego przyjemne dla oka, futurystyczne kształty połączone z typowymi elementami wzornictwa japońskiego producenta najwyraźniej spodobały się na tyle, by Lexus w dalszym ciągu rozwijał ten projekt. A pracy było mnóstwo, ponieważ Lexus LF-LC w pierwszej odsłonie był jedynie designerskim studium i nie miał w ogóle silnika.

Najwyraźniej Lexus odrobił jednak zadanie domowe, ponieważ przedstawiciele firmy zapowiedzieli, że w dniach 19-28 października podczas salonu motoryzacyjnego w australijskim Sydney pokażą kolejną wersję konceptu LF-LC.

Lexus LF-LC Concept w nowej odsłonie 1 Na razie wiadomo niewiele na temat jednostki napędowej, jaką otrzyma LF-LC. Lexus zapowiedział jedynie, że będzie odznaczać się mocą około 370 kW, czyli mniej więcej 500 koni mechanicznych. Ponieważ już w styczniu japoński producent zapowiadał, że główną atrakcją konceptu LF-LC będzie zaawansowany napęd hybrydowy, a wiemy także, że moc będzie przekazywana na wszystkie koła, to możemy zaryzykować stwierdzenie, że LF-LC może stać się odpowiednikiem „Godzilli” Nissana, czyli modelu GT-R, tylko o bardziej ekologicznym charakterze.

Czteroosobowe sportowe coupe ma także nieco zmienić wygląd, co zapowiada pierwszy „teaser” opublikowany przez producenta. Przedstawia on fragment tylnych świateł o delikatnie zmodyfikowanym stylu i kolorach w porównaniu z konceptem zaprezentowanym w Detroit.

Tony Cram, dyrektor wykonawczy australijskiego oddziału Lexusa tak wypowiedział się na temat nowej odsłony LF-LC: Koncept ten to absolutnie oszałamiający pojazd, który na pewno będzie jedną z największych atrakcji show w Sydney (…) Studium podkreśla wyjątkowość designu Lexusa i naszej specjalistycznej wiedzy inżynierskiej – łącząc piękne wzornictwo z funkcjonalnością i pozwala na rzut oka w przyszłość supersamochodów.

Źródło: autoevolution.com, Lexus, opracowanie: BM