Oceny samochodów » Lexus » IS »

Oceń swoje auto« Poprzednia   Następna »

Lexus IS 200

(2010-01-07 15:29:42 | autor: ChudzinkS)

 Identyfikacja modelu:
 Marka: Lexus
Średnia ocena ogólna

ffffe

4.38
 Model: IS 200
 Rok produkcji: 2000
 Przebieg: 108000
 Właściciel: tak
 
 Szczegóły oceny modelu:

 silnik (kultura pracy, elastyczność)ocena: 4 
 komentarz:
"nie można niestety nazwać tego silnika elastycznym.na niskich obrotach nie czuć mocy którą posiada to auto,ale wystarczy trochę podkręcić obrotomierz, żeby poczuć jego sportowy charakter :D"
 
 skrzynia biegówocena: 5 
 komentarz:
"bardzo dobra przekładnia. krótkie i płynne ruchy drążka.mimo, iż bieg wsteczny jest nietypowo umiejscowiony , bo obok pierwszego, to nie stanowi zagrożenia. dzięki temu , że zainstalowano w is200 subtelny sygnanał dźwiękowy informujący o włączonym biegu w"
 
 układ jezdnyocena: 5 
 komentarz:
"świetny! samochód pewnie trzyma się drogi, gładko wchodzi w zakręty.sportowe zawieszenie i szerokie opony ( 215 ) zapewniają pewne pokonywanie zakrętów."
 
 układ hamulcowyocena: 5 
 komentarz:
"najlepszy!! 100km/h- 0 w 36 m !!"
 
 widocznośćocena: 3 
 komentarz:
"tylna szyba jest stosunkowo niewielka i przez to widoczność podczas cofania ograniczona, ale wystarczy niewielkie doświadczenie aby płynnie cofać na lusterkach. przód bez zastrzeżeń."
 
 jakość wykończeniaocena: 5 
 komentarz:
"nie ma kiczowato wykończonych elementów. marka mówi sama za siebie: lexus = luksus :) niektóre wersje is200, tak jak i mój, posiadają srebrne wstawki na kierownicy. po dziesięciu latach eksploatowania starł się nich barwnik, lecz to zrozumiałe."
 
 ergonomiaocena: 5 
 komentarz:
"wszystko pod ręką."
 
 wentylacja i ogrzewanieocena: 4 
 komentarz:
"niestety musi minąć trochę czasu,żeby ogrzewanie zaczęło buchać ciepłem,ale podgrzewane fotele reagują nieco wcześniej wiec jest dobrze."
 
 przestrzeń dla kierowcy i pasażerówocena: 4 
 komentarz:
"bardzo wygodne fotele.świetnie trzymają podczas wchodzenia w zakręty. świetnie wyprofilowane, dzięki czemu nawet wielokilometrowa trasa nie jest męcząca. kanapa tylna również jest bardzo wygodna.duży i miękki podłokietnik dzielący kanapę. niestety nie jes"
 
 wyciszenie, akustyka wnętrzaocena: 4 
 komentarz:
"dobre.podczas jazdy z dozwoloną prędkością jest wszystko ok. silnik da się słyszeć wyraźnie przy wysokich obrotach, lecz jest to przyjemny dźwięk sportowego auta. powyżej 170km/h świst powietrza jest irytujący."
 
 ekonomia (zużycie paliwa, koszty utrzymania)ocena: 3 
 komentarz:
"zużycie paliwa dość spore, lecz nie wiem co to ekonomiczna jazda :P koszty utrzymania również wysokie ze względu na ceny części. oczywiście są dostępne zamienniki,dużo tańsze od oryginałów, ale nie łatwo je znaleźć."
 
 niezawodnośćocena: 5 
 komentarz:
"można być pewnym że nie stanie w trasie. wykonanie solidne i trwale."
 
 stosunek ceny do jakościocena: 5 
 komentarz:
"ocena mówi sama za siebie."
 
 Podsumowanie:
"samochód dla osób, które nie chcą znikać w tłumie.szczególnie dla młodych użytkowników dróg, którzy poza przemieszczaniem się z punktu A do B chcą czegoś więcej od samochodu. sportowy charakter, kształt i wykończenie nie pozwolą, aby użytkownik był tym autem znudzony. tylny napęd, szczególnie zimą, przynosi wielką frajdę.POLECAM"
« Poprzednia   Następna »

Oceny samochodów » Lexus » IS »