Następca legendarnego McLarena F1 już w 2010 roku

Następca legendarnego McLarena F1 już w 2010 roku16.10.2007
Nie ustają spekulacje dotyczące planowanego następcy wspaniałego McLarena F1. Ten samochód do dziś przez wielu uznawany jest za najdoskonalszy sportowy samochód w historii motoryzacji. Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji,...

...McLaren prowadzi tajne prace nad następcą tej legendy, którego debiut nastąpić ma w 2010 roku. Podobnie jak oryginał, nowy McLaren otrzyma silnik umieszczony centralnie, napędzający koła tylnej osi. Zamiast silnika V12, który posiadał pokazany w 1993 McLaren F1, pod tylną klapą znajdzie się motor V8 z podwójnym doładowaniem generujący moc około 700 KM.

Przypomnijmy, oryginał rozpędzał się do 100 km/h czasie 3,2 sekund i osiągał zawrotne 386 km/h! Według wielu specjalistów McLaren potrzebuje cudu, aby jego nowy projekt dorównał legendzie z 1993 roku. Jego głównymi i jedynymi konkurentami w tym „segmencie” będą: planowany następca Ferrari Enzo oraz Lamborghini Murcielago.

Aby ograniczyć maksymalnie koszty produkcji a co za tym idzie również cenę, przy projektowaniu nadwozia następcy McLarena F1, brytyjska firma skorzysta z doświadczeń Mercedesa i opracowanego wspólnie modelu SLR.

Źródło: WCF, informacja Moto Target