MotoNews.pl

McLaren 765LT w interpretacji fostla.de concepts

05 sierpnia 2023

Marka, model | ,
McLaren-765LT-fostla-novitec

Specjaliści z fostla.de concepts zaprezentowali własną interpretację McLarena 765LT – sportowego samochodu z centralnie umieszczonym silnikiem. Model został oklejony w kolorze Badlands Green i wyposażony w części Novitec.

McLaren 765LT

W portfolio brytyjskiej marki samochodów sportowych McLaren, 765LT jest absolutnie topowym modelem serii Ultimate, składającej się wyłącznie z hipersamochodów. McLaren 765LT imponuje niesamowitym wyglądem oraz jednostką napędową twin-turbo V8 generującą moc rzędu 765 KM i moment obrotowy na poziomie 800 Nm. fostla.de concepts postawiło sobie za cel jeszcze bardziej podkreślić uderzającą stylistykę modelu.

McLaren 765LT Fostla Novitec 4

Wysokiej jakości oklejenie nadwozia było tutaj oczywistym wyborem. W końcu jest to podstawowa kompetencja specjalistów z Hanoweru. Wybór koloru padł na Badlands Green z palety barw PWF. Oczywiście nowa warstwa zewnętrzna nie pokrywa całego nadwozia. Różne elementy, które już wcześniej zapewniały kontrast kolorystyczny, zostały zachowane w pierwotnym stanie – na przykład fabrycznie zamontowane elementy karbonowe, takie jak osłony lusterek i wyloty powietrza na przednich błotnikach. Pomarańczowe paski dekoracyjne dodają dodatkowego, przyciągającego wzrok wymiaru.

McLaren 765LT Fostla Novitec 8

Jasne jest, że nigdy nie można mieć dość karbonu. W związku z tym McLaren otrzymał również kilka dodatkowych komponentów wykonanych z tego popularnego materiału. Komponenty pochodzą z portfolio specjalistów od samochodów sportowych z NOVITEC. Przód wygląda więc jeszcze bardziej wyrafinowanie dzięki karbonowym wkładkom reflektorów i nowej pokrywie bagażnika N-LARGO. Jest też czerpak dachowy N-LARGO i boczne wkładki wlotów powietrza umieszczone obok tylnej części dolnej krawędzi okna.

McLaren 765LT Fostla Novitec 9

NOVITEC dostarczył również nowy zestaw kół: Kute felgi MC3 opracowane wspólnie z VOSSEN i dostosowane specjalnie do McLarena. Ich wymiary to 9×20 cali na przedniej osi i 12×21 cali na tylnej osi. Towarzyszące im opony mają wymiary 255/30ZR20 i 325/25ZR21. Aby obniżyć podwozie o około 20 milimetrów, poprawiając tym samym dynamikę jazdy McLarenem 765LT, zastosowano zestaw sportowych sprężyn NOVITEC.

Źródło: fostla.de - concepts