McLaren MP4-12C Spider po raz pierwszy na filmie!

McLaren MP4-12C Spider po raz pierwszy na filmie!12.07.2012
Zadziwiający, nowy produkt McLarena – model MP4-12C Spider można teraz oglądać w akcji, ponieważ producent właśnie opublikował w serwisie YouTube pierwszy film z tym właśnie pojazdem w roli głównej. Możemy na nim podziwiać McLarena MP4-12C Spider ...

...w zmysłowym kolorze „wulkanicznej czerwieni” rozwijającego duża prędkość na torze wyścigowym, a następnie pokonującego kręte, górskie drogi w Andaluzji, w południowej części Hiszpanii. Luksusowy kabriolet prezentuje na wideo spektakularną kombinację osiągów i własności użytkowych.

MP4-12C ze składanym dachem typu hardtop kryje pod maską 3,8-litrową jednostkę V8 biturbo o mocy 616 koni mechanicznych (o 25 KM więcej w porównaniu z bazowym modelem MP4-12C), którą można podziwiać z zewnątrz przez szklaną szybę. Silnik współpracuje z dwusprzęgłową, siedmioprzełożeniową skrzynią o płynnej zmianie biegów. Pojazd wyposażony w konstrukcję z włókna węglowego przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 328 km/h.

Dach nowego McLarena składa się w mniej niż 17 sekund. 12C Spider jest także wyposażony w opcjonalny system unoszący przednią i tylną część podwozia, by łatwiej było pokonywać nierówności na drodze. Kabinę wyłożono skórzaną tapicerką, a do wyposażenia kabrioletu należą także miękkie torby podróżne.

McLaren MP4-12C Spider wejdzie do sprzedaży w dwudziestu dwóch krajach na całym świecie w przyszłym roku, a jego ceny mają rozpoczynać się od 268 000 dolarów amerykańskich. Oficjalna premiera modelu nastąpi 17 sierpnia podczas konkursu elegancji w kalifornijskim Pebble Beach.

Już nie możemy się doczekać, a tymczasem serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu – wyciągnijcie się w fotelach i spróbujcie poczuć moc McLarena Mp4-12C Spider.


Źródło: McLaren, YouTube, opracowanie: BM