MG z dumą prezentuje markę premium IM na targach w Genewie

MG z dumą prezentuje markę premium IM na targach w Genewie28.02.2024
Cała linia samochodów INTELLIGENT MOBILITY (IM) została zaprezentowana w Genewie wraz z nową generacją MG3. Swój globalny debiut miał również model IM L6.

Oprócz światowej premiery nowego MG3 Hybrid na targach w Genewie 2024 odbył się kolejny globalny debiut - marka IM.

IM oznacza Intelligent Mobility

IM to nowa marka inteligentnych pojazdów elektrycznych typu BEV od właściciela MG - macierzystej firmy SAIC Motor, która poszerza możliwości w zakresie dostarczania ekscytujących wrażeń z jazdy.

Sedan IM L6 został zaprezentowany po raz pierwszy (debiut światowy): to całkowicie elektryczny samochód klasy premium oferujący najnowsze rozwiązania technologiczne.

IM pojawi się na rynku europejskim w 2025 roku i będzie się klasyfikować w segmencie samochodów klasy premium, ukierunkowanego na limuzyny i większe SUV-y. Intelligent Mobility ma konkurować na rynku z takimi markami jak Tesla i Polestar.

IM L6

Modele marki IM będą się wyróżniać zaawansowaną technologią w zakresie wspomagania i kontroli jazdy, inteligentnymi usługami połączonymi z internetem dla kierowców oraz najnowocześniejszym elektrycznym układem napędowym.

Nowy, w pełni elektryczny IM L6 to połączenie imponujących osiągów w zakresie przyspieszenia od 0 do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy z wyjątkowym zasięgiem ponad 600 i 800 kilometrów w zależności od specyfikacji (wielkośc i rodzaj akumulatora)*.

Nowy MG3 Hybrid i IM L6 zostały zaprezentowane na targach motoryzacyjnych w Genewie w poniedziałek 26 lutego (stoisko MG numer 4251, hala 4).

* Przewidywany zasięg sedana IM L6 na podstawie systemu WLTP wynosi około 800 km+ (akumulator półprzewodnikowy ze stałym elektrolitem) i 600 km+ (akumulator litowo-jonowy).

Źródło: MG