Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
ffffe
4.28

Mitsubishi Carisma

Należąca do klasy małych samochodów rodzinnych Carisma była produkowana w latach 1995-2004 i występowała w dwóch wariantach: jako pięciodrzwiowy hatchback i czterodrzwiowy sedan. Model ten powstał w kooperacji Mitsubishi z Volvo i wykorzystywał podwozie z pierwszej generacji Volvo S40, a także, co ciekawe: niektóre części Renault. Nadwozie nie miało zbyt indywidualnego charakteru, sprawiało raczej neutralne, przeciętne wrażenie.

Plusami Carismy były za to: dość spore wnętrze, jak na tę klasę samochodów i niezawodność auta. Poza tym od 1997 roku Carisma była dostępna z silnikiem benzynowym z wtryskiem bezpośrednim, jako pierwszy model w Europie z silnikiem tego typu produkowanym na dużą skalę.

W 1999 roku Carismę poddano gruntownej modernizacji: auto wydłużono, powiększając tym samym wnętrze, ulepszono silniki i wprowadzono nowe wersje wyposażenia. Następcą Carismy został Mitsubishi Lancer.

Ostatnie 1 wiadomości związane z Mitsubishi Carisma:

Od marca Space Star z nowym silnikiem

Od marca Space Star z nowym silnikiem W marcu 2001 na rynek niemiecki wejdzie Mitsubishi Space Star z silnikiem wysokoprężnym. Jednostka ta wyposażona będzie w system common rail oraz bezpośredni wtrysk...

czytaj dalej