Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
ffhee
2.82

Mitsubishi Eclipse

Mitsubishi Eclipse to dwudrzwiowe, czteromiejscowe, sportowe coupé, produkowane od 1990 roku. Model ten powstał w wyniku kooperacji producentów modeli Mitsubishi, Plymouth i spółki-córki Chryslera – firmy Eagle, pozostałe koncerny sprzedawały ten model pod nazwą Plymouth Laser i Eagle Talon.

Pierwsze dwie generacja Eclipse były bardzo do siebie podobne, oparto je o tę samą płytę podłogową i wykorzystywały napęd na przednią oś lub wszystkie koła. Różniły się przede wszystkim stylistyką nadwozia.

Trzecia generacja, która na rynku ukazała się w 2000 roku, posiadała zupełnie nowa płytę podłogową i większość pozostałych komponentów i wzorowała się na modelu studyjnym Mitsubishi SST.

Czwarta generacja zadebiutowała w 2006 roku. Bazuje na płycie podłogowej Mitsubishi PS, wykorzystywanej także przez modele Galant i Endeavor i posiada wyłącznie napęd na przednią oś.

Ostatnie 2 wiadomości związane z Mitsubishi Eclipse:

Mitsubishi Eclipse 2009 na targach w Chicago

Mitsubishi Eclipse 2009 na targach w Chicago Mitsubishi Eclipse coupe i kabriolet w wersji na rok 2009 zadebiutuje podczas najbliższej wystawy motoryzacyjnej w Chicago. Producent nie dokonał w nim rewolucyjnych...

czytaj dalej

Następca Mitsubishi Eclipse?

Następca Mitsubishi Eclipse? Na targach w NAIAS Mitsubishi sprawiło miłą niespodziankę prezentując sportowy concept-car o nazwie RA. Pod atrakcyjną linią nadwozia typu coupe, znajdziemy układ...

czytaj dalej