Paryż 2018 - Trzy światowe premiery Peugeota

Paryż 2018 - Trzy światowe premiery Peugeota01.10.2018
W tym roku Peugeot zaprezentuje w Paryżu trzy światowe premiery. Oprócz nowego Peugeot 508 SW po raz pierwszy będzie można zobaczyć Peugeot e-Legend Concept, w 100% elektryczny i autonomiczny samochód koncepcyjny.

W tym roku Peugeot zaprezentuje w Paryżu trzy światowe premiery. Oprócz nowego Peugeot 508 SW po raz pierwszy będzie można zobaczyć Peugeot e-Legend Concept, w 100% elektryczny i autonomiczny samochód koncepcyjny, który pokazuje optymistyczną wizję przyszłości, jakiej pragniemy. Peugeot zaprezentuje również nowe napędy plug-in Hybrid z silnikiem benzynowym. Marka z optymizmem podchodzi do transformacji energetycznej, mając głębokie przekonanie, że nowe, oferowane przez markę technologie przyniosą użytkownikom przyjemność z jazdy.

Peugeot 508 SW
Peugeot 508 SW

Nowy Peugeot 508 SW

Peugeot prezentuje wersję SW Nowego Peugeot 508 krótko po wprowadzeniu na rynek sedana. Nowy Peugeot 508 SW czerpie inspiracje ze stylistyki shooting brake i łamie kanony stylistyczne, które obowiązują na bardzo konkurencyjnym rynku kombi klasy D. Uwagę przykuwa niska i dynamiczna linia nadwozia nowego modelu. Udanie łączy atletyczną elegancję ze zmysłem praktycznym, który przejawia się w przestronnym wnętrzu oraz pojemnym i łatwo dostępnym bagażniku.

Perfekcyjny układ jezdny nowego Peugeot 508 SW wpisuje się całkowicie w DNA marki, zapewnia kierowcy znakomite wyczucie nawierzchni i precyzyjną kontrolę ruchów nadwozia. Model jest wyposażony w najnowszej generacji Peugeot i-Cockpit®. Wysoka efektywność, bezpieczeństwo i najwyższej klasy komfort były podstawą założeń technicznych projektu, co zapowiada intensywne doznania za kierownicą.

Peugeot 508 PHEV
Peugeot 508 PHEV

Peugeot e-Legend Concept

Peugeot prezentuje fascynującą wizję przyszłości, w której na pierwszy plan wysuwa się przyjemność z jazdy i wyraża ją w postaci kultowego samochodu.Ten futurystyczny, a jednocześnie realistyczny samochód (o długości 4,65 m) doskonale wyraża elegancję zakodowaną w genach marki Peugeot.

Peugeot e-Legend Concept to manifest technologiczny wpisujący się w wizję marki Peugeot, która proponuje autonomiczne, inteligentne, spersonalizowane i w 100% elektryczne samochody.

Stylistyka tego konceptu nawiązuje do kultowego modelu 504 Coupé. Samochód urzeka lekką, atletyczną i zmysłową sylwetką o ostro zarysowanych, dynamicznych liniach. Maksymalnie przeszklona i wyprofilowana kabina jest przesunięta w kierunku tylnej osi. Przednie i tylne światła przyjmują charakterystyczny kształt trzech pazurów.

Peugeot e-Legend Concept
Peugeot e-Legend Concept

Samochód oferuje cztery tryby jazdy, dwa autonomiczne i dwa manualne, w zależności od potrzeb kierowcy.

Projektanci uzyskali w kabinie Peugeot e-Legend Concept efekt pełnej immersji, dzięki doskonałemu systemowi audio stworzonemu przez FOCAL® i parabolicznemu, 49-calowemu, cyfrowemu ekranowi umieszczonemu na wprost użytkowników. Można na nim wyświetlać filmy, treści multimedialne lub obraz drogi w zależności od wybranego trybu jazdy.

Ciepłe materiały, welur w połączeniu z drewnem, jest miłą odmianą w świecie, który w szalonym tempie zmierza do powszechnej cyfryzacji.

Źródło: Peugeot