Nowy Peugeot 508 po raz kolejny nagrodzony

Nowy Peugeot 508 po raz kolejny nagrodzony03.04.2019
Polscy internauci przyznali mu tytuł "Samochód Roku 2018" w plebiscycie portalu Wirtualna Polska. Jurorzy WP.PL uznali go także za "Najspokojniejsze miejsce na świecie".

Porywający styl, futurystyczne wnętrze i znakomite osiągi sprawiają, że nowy PEUGEOT 508 cieszy się niesłabnącym powodzeniem we wszelkiego rodzaju konkursach i plebiscytach.

Plebiscyt Wirtualnej Polski wyróżnia się spośród innych rywalizacji tego typu. Jego organizatorzy przygotowali bowiem niesztampowe kategorie, pozwalające na swobodną interpretację każdego samochodu. Wśród nich takie jak „Samochód na wielką podróż z rodziną” czy „Najspokojniejsze miejsce na świecie”, w których w szranki mogą stawać samochody z różnych segmentów. Do tegorocznego konkursu zgłoszono ich 39 – wszystkie zostały zaprezentowane w 2018 r.

Peugeot 508
Peugeot 508

Nowy PEUGEOT 508 został pokazany światu w marcu 2018 r. podczas salonu samochodowego w Genewie. Na początku marca tego roku ten ekscytujący sedan miał swoją premierę handlową w Polsce. Nowy PEUGEOT 508 zdobył już 27 nagród w konkursach i plebiscytach motoryzacyjnych w różnych krajach, znalazł się także w finale prestiżowego konkursu Car of the Year.

Jurorzy Wirtualnej Polski przyznali mu tytuł „Najspokojniejszego miejsca na świecie”. W tej kategorii oceniali nie tylko tak oczywiste kryteria jak komfort jazdy, ergonomię, wykonanie czy stylistykę wnętrza, lecz także bardziej subiektywne – atmosferę i emocje, jakie budzi wnętrze samochodu. Rywalami PEUGEOT 508 byli: Audi A6, Volvo V60 CC, Lexus ES, Honda CR-V Hybrid Jaguar I-Pace oraz Nissan Leaf.

Peugeot 508
Peugeot 508

O zwycięstwie PEUGEOT 508 zadecydowała między innymi innowacyjna koncepcja stanowiska kierowcy Peugeot i-Cockpit®, na którą składają się: kompaktowa kierownica, duży, 10-calowy ekran dotykowy HD i umieszczony na linii wzroku kierowcy zestaw cyfrowych zegarów z ekranem HD o przekątnej 12,3 cala. Śmiała, futurystyczna stylistyka wnętrza, szlachetne materiały, doskonałe wyciszenie wnętrza oraz systemy wspomagające kierowcę, w tym bardzo dobrze działający system Night Vision – unikatowy w tym segmencie, były dodatkowymi atutami PEUGEOT 508.

Źródło: Peugeot