207 RCup – filozofia modelu

207 RCup – filozofia modelu03.11.2006
Pierwszym w historii firmy Peugeot samochodem koncepcyjnym jest Quasar, stworzony już w roku 1984. Awangardowa kabina, wygląd wnętrza i zastosowany czerwony kolor podkreślają futurystyczną wizję samochodu ...

Pierwszym w historii firmy Peugeot samochodem koncepcyjnym jest Quasar, stworzony już w roku 1984. Awangardowa kabina, wygląd wnętrza i zastosowany czerwony kolor podkreślają futurystyczną wizję samochodu.

207 RCup – filozofia modelu 1 Do dnia dzisiejszego Peugeot zaprezentował kolejne egzemplarze modeli koncepcyjnych. Wiele z nich to samochody sportowe jak na przykład 1007 RC oraz 20Cup. W roku 2007 będzie zaprezentowany najnowszy samochód koncepcyjny bazujący na seryjnym modelu 207 – 207 RCup. Przy konstrukcji 207 RCup położono nacisk na naturalne piękno i dynamizm dwieście siódemki oraz zapowiedziano, że będzie to samochód, który wystartuje w rajdach samochodowych w klasyfikacji Super 2000. Pierwszymi znakami szczególnymi i charakterystycznymi dla rajdówki są 18-calowe koła ze specjalnymi oponami, jakie stosowane są w pojazdach WRC, kubełkowe fotele wraz z czteropunktowymi pasami bezpieczeństwa oraz hydrauliczny hamulec ręczny. Wnętrze samochodu wzmocnione jest klatką, chroniącą kierowcę i pilota. Dla podkreślenia sportowej sylwetki, konstruktorzy poszerzyli przednie i tylnie błotniki dając miejsce na zainstalowanie zawieszenia typu McPherson.

207 RCup – filozofia modelu 2 Między nadwoziem a nawierzchnią jest tylko 10 cm prześwitu, co w połączeniu z rozszerzoną bryłą powoduje, że pojazd mocno przylega do drogi. 207 RCup jest samochodem z napędem na cztery koła, 2-litrowym silnikiem z 6-biegową sekwencyjną skrzynią o mocy 280 koni mechanicznych, osiągającym 8500 obrotów na minutę. Silnik ten jest w 100% nowym i posiada całkowicie nowe rozwiązania technologiczne, niż te znane z modelu Super 1600.

Klasę Super 2000 stanowią samochody grupy A, powstałe na bazie pojazdów seryjnych, których wyprodukowano nie mniej niż 25 000 sztuk.

Intrygujący, muskularny i pewny wygląd nowego Peugeot 207 to tylko krótka lista zalet. Ten sportowy samochód jest kontynuacją trendu samochodów koncepcyjnych, który powstał przeszło dwadzieścia lat temu. Peugeot 207 RCup przedstawia niepowtarzalny styl, dynamizm, a drzemiący w nim lwi pazur przyniesie jego użytkownikom kolejne zwycięstwa w rywalizacji o puchar klasy Super 2000.

Źródło: Peugeot