Następna wersja popularnego Experta

Następna wersja popularnego Experta27.01.2001
Do dotychczasowej gamy Peugeota Experta dołączy nowa wersja o nazwie Kombi Mix. Będzie to pojazd, który z powodzenie służyć może zarówno do przewozu osób jak i sporych ładunków ...

Następna wersja popularnego Experta 1 Do dotychczasowej gamy Peugeota Experta dołączy nowa wersja o nazwie Kombi Mix. Będzie to pojazd, który z powodzenie służyć może zarówno do przewozu osób jak i sporych ładunków. W drugim rzędzie znajdzie się bowiem trzymiejscowa kanapa.

Jako źródło napędu modelu Expert Kombi Mix służą 2,0-litrowy silnik benzynowy o mocy 100 kW (136 KM) oraz 2,0 HDi z wtryskiem bezpośrednim common-rail o mocy 80 kW (109 KM).

Także w odmianie Kombi zastosowano nowy 2-litrowy motor benzynowy, który współpracuje z sekwencyjną, automatyczną skrzynią biegów. W sumie nabywcy Experta mają do wyboru aż cztery silniki o mocach od 70 do 136 koni mechanicznych.

Wyposażenie seryjne obejmuje takie elementy, jak: ABS, centralny zamek, elektryczne szyby i lusterka (dodatkowo podgrzewane), hydraulicznie wspomagany układ kierowniczy, ustawiany w pionie fotel kierowcy oraz atermiczne szyby. Przy podstawowym rozstawie osi Peugeot Expert mieści ponad 4 metry sześcienne ładunku, natomiast w odmianie przedłużonej o 25% więcej.