Nowy Peugeot 208 zwycięża w plebiscycie The Best of Moto

Nowy Peugeot 208 zwycięża w plebiscycie The Best of Moto02.12.2019
Nowy Peugeot 208 zwyciężył głosami internautów w drugiej edycji plebiscytu The Best of Moto, w kategorii "Samochód Miejski".

W czasie uroczystej gali, która odbyła się w ostatni czwartek w siedzibie wydawnictwa Agora, w Warszawie, nagrodę odebrał z rąk Tomasza Korniejewa, redaktora naczelnego moto.pl, Paweł Gawryluk, dyrektor marki PEUGEOT w Polsce.

Nowy PEUGEOT 208 właśnie zadebiutował na polskim rynku i będzie walczył o polskiego klienta. Tym bardziej cieszę się, że został doceniony i wyróżniony przez Internautów, wśród których są na pewno jego przyszli nabywcy. PEUGEOT 208 zyskuje powszechne uznanie dzięki porywającemu designowi, nowoczesnym technologiom (między innymi najnowszej generacji PEUGEOT i-Cockpit® 3D), a także możliwości wyboru układu napędowego elektrycznego lub spalinowego. Te wszystkie atuty bez wątpienia przyczyniły się do wygranej tego modelu w plebiscycie The Best of Moto – powiedział Paweł Gawryluk.

Nowy Peugeot 208
Nowy Peugeot 208

PEUGEOT 208 powstał na bazie najnowszej generacji platformy Groupe PSA określanej skrótem CMP (Common Modular Platform). Oferuje nowatorską stylistykę oraz inne nowości, takie jak nowej generacji system Peugeot i-Cockpit© 3D (składa się na niego: kompaktowa kierownica, zegary na linii wzroku kierowcy ukazujące informacje na dwóch poziomach oraz ekran dotykowy o przekątnej 7” lub 10”, w zależności od wersji wyposażenia), a także liczne systemy wspomagania prowadzenia, które pochodzą z wyższych segmentów rynku. Platforma CMP zapewnia również większy komfort akustyczny i termiczny w kabinie oraz zmniejszenie drgań.

Źródło: Peugeot