Peugeot 208 zwyciężył w plebiscycie Auto Świat Moto Awards

Peugeot 208 zwyciężył w plebiscycie Auto Świat Moto Awards20.01.2020
Laureat w kategorii "Stylowo w mieście" został ogłoszony podczas ceremonii wręczenia nagród Auto Świat Moto Awards 2019, która odbyła się 15 stycznia br. w hotelu Victoria Sofitel w Warszawie.

Plebiscyt „Auto Świat Moto Awards” nagradza najlepsze samochody roku. Redakcja Auto Świat i Autoswiat.pl nominowała do ostatniej edycji plebiscytu 51 nowych samochodów (które zadebiutowały w 2019 roku) w 8 kategoriach. Zwycięzców wyłonili czytelnicy Auto Świat i Autoswiat.pl.

Laureat w kategorii „Stylowo w mieście” został ogłoszony podczas ceremonii wręczenia nagród Auto Świat Moto Awards 2019, która odbyła się 15 stycznia br. w hotelu Victoria Sofitel w Warszawie. Nagrodę z rąk redaktora naczelnego Stanisława Sewastianowicza odebrała Ewa Milczarek-Vaubourg – dyrektor marketingu marki PEUGEOT w Polsce.

Nowy PEUGEOT 208 niedawno zadebiutował na polskim rynku. Patrząc na dotychczasowe wyniki na innych rynkach europejskich – blisko 60 tys. zamówień od momentu debiutu – jestem przekonana, że zdobędzie uznanie również wśród polskich klientów, czego dowodem jest między innymi nagroda przyznana przez czytelników prestiżowego magazynu motoryzacyjnego jakim jest Auto Świat. PEUGEOT 208 zyskuje powszechne uznanie dzięki porywającemu designowi, zarówno zewnętrznemu, jak i wewnętrznemu – między innymi najnowszej generacji PEUGEOT i-Cockpit® 3D, innowacyjnej koncepcji stanowiska kierowcy. Te atuty bez wątpienia przyczyniły się do wygranej tego modelu w plebiscycie „Auto Świat Moto Awards” – powiedziała Ewa Milczarek-Vaubourg.
Peugeot 208
Peugeot 208

PEUGEOT 208 powstał na bazie najnowszej generacji platformy Groupe PSA określanej skrótem CMP (Common Modular Platform). Oferuje nowatorską stylistykę oraz inne nowości, takie jak nowej generacji system Peugeot i-Cockpit© 3D (składa się na niego: kompaktowa kierownica, zegary na linii wzroku kierowcy ukazujące informacje na dwóch poziomach oraz ekran dotykowy o przekątnej 7” lub 10”, w zależności od wersji wyposażenia), a także liczne systemy wspomagania prowadzenia, które pochodzą z wyższych segmentów rynku. Platforma CMP zapewnia również większy komfort akustyczny i termiczny w kabinie oraz zmniejszenie drgań.

Poza wydajnymi i efektywnymi silnikami spalinowymi PureTech i BlueHDi, PEUGEOT 208 jest dostępny również w wersji e-208 ze 100% elektrycznym napędem, który zapewnia dynamiczne przyspieszenie dzięki silnikowi o mocy 100 kW (136 KM) oraz momentowi obrotowemu 260 Nm.

PEUGEOT e-208 jest wyposażony w akumulator dużej pojemności, która wynosi 50 kWh i umożliwia zasięg do 340 km, zgodnie z protokołem homologacyjnym WLTP (Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedures) i 450 km według NEDC (New European Driving Cycle).

Peugeot 208
Peugeot 208

Nowy PEUGEOT 208 jest już dostępny w sprzedaży w Polsce, w gamie składającej się z 5 wersji wyposażenia (Like / Active / Allure / GT Line i zarezerwowanej tylko dla wersji elektrycznej – GT) oraz z sześciu układów napędowych. Cena detaliczna brutto wersji z napędem spalinowym zaczyna się od 53 900 złotych, a wersji z napędem elektrycznym od 124 900 złotych i spełnia kryteria dofinansowania samochodów elektrycznych w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu.

Źródło: Peugeot