Nowy Peugeot 208 zwycięża w plebiscycie Auto Lider

Nowy Peugeot 208 zwycięża w plebiscycie Auto Lider10.02.2020
Nowy PEUGEOT 208 zwyciężył w kategorii "Auto małe/miejskie", w 18. edycji plebiscytu "Auto Lider", organizowanego przez tygodnik "Motor" oraz miesięcznik "Auto Moto".

Laureat został ogłoszony podczas uroczystej gali, która odbyła się 5 lutego br. w Warszawie. Nagrodę odebrała Ewa Milczarek-Vaubourg – dyrektor marketingu marki PEUGEOT w Polsce.

Nowy PEUGEOT 208 dopiero zadebiutował, a już zdobył trzy nagrody w prestiżowych plebiscytach motoryzacyjnych w Polsce. Jego wyróżniający się design, zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny – między innymi najnowsza generacja PEUGEOT i-Cockpit® 3D, innowacyjna koncepcja stanowiska kierowcy, zyskują uznanie zarówno wśród dziennikarzy motoryzacyjnych, jak i przede wszystkim wśród potencjalnych klientów – powiedziała Ewa Milczarek-Vaubourg.
Peugeot 208
Peugeot 208

PEUGEOT 208 powstał na bazie najnowszej generacji platformy Groupe PSA określanej skrótem CMP (Common Modular Platform). Oferuje nowatorską stylistykę oraz inne nowości, takie jak nowej generacji system Peugeot i-Cockpit© 3D (składa się na niego: kompaktowa kierownica, zegary na linii wzroku kierowcy ukazujące informacje na dwóch poziomach oraz ekran dotykowy o przekątnej 7” lub 10”, w zależności od wersji wyposażenia), a także liczne systemy wspomagania prowadzenia, które pochodzą z wyższych segmentów rynku. Platforma CMP zapewnia również większy komfort akustyczny i termiczny w kabinie oraz zmniejszenie drgań.

Źródło: Peugeot