Peugeot rozpoczyna sprzedaż aut z napędem 4x4

Peugeot rozpoczyna sprzedaż aut z napędem 4x417.05.2020
Napęd 4x4 firmy Dangel jest oferowany w modelach Peugeot Partner (dostawczy), Peugeot Expert (dostawczy), Peugeot Boxer (dostawczy – furgon, podwozie, platforma) oraz Peugeot Traveller (osobowy).

Jazda po każdej nawierzchni i w każdych warunkach staje się łatwa dzięki nowemu napędowi 4x4 współpracującemu z ABS i ESP.

Charakterystyka napędu 4x4 firmy Dangel

System napędu firmy Dangel – lidera w dziedzinie systemów napędu na cztery koła – reguluje w sposób ciągły przenoszenie momentu obrotowego na wszystkie koła. W przypadku utraty przyczepności kół przednich, część momentu obrotowego zostaje przekazana, za pośrednictwem sprzęgła wiskotycznego, do kół tylnych, przystosowując się w ten sposób do większości sytuacji drogowych. Skuteczny na drogach wyboistych, bezpieczny w warunkach zimowych, napęd 4x4 pozwala pojazdowi nie zatrzymywać się przed żadną przeszkodą.

Napęd na cztery koła Dangel korzysta ze sprawdzonych elementów mechanicznych, docenianych ze względu na ich skuteczność, bez zastosowania elektroniki. Dzięki temu napęd 4x4 oferuje wspaniałe osiągi na każdego rodzaju nawierzchni, gwarantując bezpieczeństwo i stabilność jazdy w sytuacjach ekstremalnych.

Peugeot
Peugeot Partner 4x4 Dangel

System 4x4 firmy Dangel jest systemem automatycznym, a więc nie wymaga uruchamiania przez kierowcę. Jeśli przyczepność kół do nawierzchni jest dobra, napęd Dangel używa napędu tylko na przednie koła. W przypadku trudniejszych warunków drogowych system dostosowuje zakres użycia napędu 4x4 do potrzeb wynikających z rodzaju nawierzchni, optymalizując w ten sposób zużycie paliwa.

Nowością jest możliwość ręcznego wyłączenia napędu 4x4 i przejście na klasyczny napęd na przednią oś w celu dalszej oszczędności paliwa i zmniejszenia emisji CO2.

Napęd 4x4 Dangel działa niezależnie od zachowania kierowcy na drodze. Dzięki temu ryzyko jego uszkodzenia jest ograniczone do minimum, w przeciwieństwie do większości napędów innych producentów.

  • Napęd 4x4 można ręcznie rozłączyć w sytuacji kiedy nie jest potrzebny. Powoduje to fizyczne rozłączenie napędu na tylną oś. W takim przypadku mamy klasyczny napęd na przednią oś 4x2, czego rezultatem jest oszczędność paliwa oraz ograniczenie emisji CO2
  • Użycie napędu 4x4 jest możliwe na dowolnej nawierzchni. Po przełączeniu napędu w pozycję 4WD nastąpi elektrohydrauliczne zesprzęglenie tylnej osi za pomocą sprzęgła wiskotycznego. Napęd będzie działał do momentu ręcznego wyłączenia napędu bądź do zgaszenia silnika.
    Samochód przy normalnej przyczepności działa w systemie napędu 4x2 (napęd na przednią oś). W momencie utraty przyczepności system automatycznie przełącza się na tryb 4x4 (dołącza tylną oś).
  • W czasie działania napędu 4x4 aktywny jest również system ESP, równomiernie rozdzielający napęd pomiędzy przednią i tylną oś.
  • Napęd 4x4 można opcjonalnie wyposażyć w blokadę mechanizmu różnicowego tylnej osi. Opcja ta jest bardzo przydatna w bardzo trudnym terenie i możliwa do użycia tylko do prędkości 25-30 km/h. Powyżej tej prędkości nie można systemu włączyć i również powyżej tej prędkości system automatycznie się rozłączy.

W odróżnieniu od pozostałych napędów 4x4 z taką funkcją dostępnych na rynku, można ją włączać i wyłączać w czasie jazdy. Dodatkowo kierowca nie musi pamiętać, żeby ją wyłączyć na drogach o dobrej przyczepności, ponieważ zrobi to za niego układ Dangel.

Peugeot
Peugeot 504 4x4 Dangel

Gama modeli PEUGEOT z napędem 4x4 firmy Dangel

Napęd 4x4 Dangel jest dostępny w szerokiej gamie modeli PEUGEOT:

  • Partner (wersja dostawcza furgon w tym również 5-miejscowy) z silnikiem BlueHDi 130 KM i ręczną skrzynią biegów (wersja BlueHDi 100 KM jest w przygotowaniu)
  • Expert (wersja dostawcza furgon, osobowy brygadowy 5-6 miejsc) z silnikami 2.0 BlueHDi 120 KM i 150 KM z ręczną skrzynią biegów
  • Boxer wersje dostawcze z homologacją N1 (furgon, podwozie, platforma) w wersjach 330, 333, 335 i 435 oraz z silnikami BlueHDi 140 KM i 165 KM z ręczną skrzynią biegów
  • Traveller z silnikiem 2.0 BlueHDi 150 KM z ręczną skrzynią biegów
Peugeot
Peugeot 505 4x4 Dangel

Historia firmy Dangel

Firma Dangel, założona przez Henry Dangela, powstała w 1980 roku w miejscowości Sentheim we francuskiej Alzacji. Początkowo, w latach sześćdziesiątych, Henry Dangel projektował i budował samochody sportowe z napędem 4x4. W 1979 roku zaprojektował pierwszy napęd do popularnego modelu Peugeot 504 i od razu zyskał uznanie dyrekcji marki. Od początku najwyższym priorytetem była jakość i powtarzalność, dlatego wszystkie działy (konstrukcyjny, produkcyjny, kontroli jakości, posprzedażny i handlowy) skupione są w jednym miejscu czyli w głównej siedzibie firmy, która mieści się w malowniczo położonym alzackim miasteczku (niedaleko fabryki PEUGEOT w Miluzie). Zajmuje 27.000 metrów kwadratowych, zatrudnia 135 pracowników, a jej roczna zdolność adaptacji samochodów wynosi 5.000 sztuk.

Głównymi odbiorcami samochodów PEUGEOT z napędem 4x4 firmy Dangel są firmy energetyczne, ale również pocztowe, telekomunikacyjne, budowlane, wodociągowe, a także kolej i parki narodowe.

Źródło: Peugeot