25 lutego 2021 roku lew PEUGEOT pokazuje nowe oblicze

25 lutego 2021 roku lew PEUGEOT pokazuje nowe oblicze26.02.2021
Najstarsza nieprzerwanie działająca marka motoryzacyjna na świecie przedstawia nowe logo, które podkreśla jej osobowość i charakter. To początek kolejnego rozdziału w historii PEUGEOT.

25 lutego 2021 roku marka PEUGEOT prezentuje nowe logo: tarczę ozdobioną wspaniałą głową lwa. Od 1850 roku PEUGEOT dziesięciokrotnie zmieniał logo, z których każde zawierało znak lwa. Dziś PEUGEOT Design Lab, studio projektowe marki PEUGEOT, realizujące strategię global brand design, prezentuje jedenastą z kolei wersję logo: jeszcze doskonalszego, bardziej prestiżowego i bardziej eleganckiego.

Peugeot

Dotychczasowe logo, stworzone w 2010 roku, musiało się zmienić, by zaakcentować coraz wyższą klasę modeli marki. Równolegle z całkowitą odnową wszystkich modeli, sukcesywnie prowadzoną od 10 lat, PEUGEOT odnowił także swoje logo, aby lepiej pasowało do oferowanych przez markę produktów.

Peugeot

Na początku 2021 roku, wraz z wprowadzeniem nowego PEUGEOT 308, nową stroną internetową i powstaniem koncernu STELLANTIS, wszystkie elementy układają się w spójną całość.

Źródło: Peugeot