508 Peugeot Sport Engineered wkrótce w salonach

508 Peugeot Sport Engineered wkrótce w salonach26.04.2021
Kierowcy Peugeot Sport uczestniczący w Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych (WEC), są jednymi z pierwszych klientów, którzy będą promować markę za kierownicą tego wyczynowego samochodu.

Loïc Duval, Kevin Magnussen, Paul Di Resta, Mikkel Jensen, Gustavo Menezes i James Rossiter wybrali 508 Peugeot Sport Engineered do codziennego użytkowania, doceniając ten model za niespotykane wrażenia z jazdy.

508 Peugeot Sport Engineered, prawdziwa wizytówka technologiczna marki, jest kwintesencją wiedzy inżynierów Peugeot Sport. Dzięki jednostce napędowej o mocy 360 KM jest to najmocniejszy samochód seryjny, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany przez Peugeot. Przyjemność z jazdy jest dla marki fundamentalna, dlatego inżynierowie Peugeot Sport tak dostosowali układ jezdny samochodu 508 Peugeot Sport Engineered, aby uzyskać jak najlepszy kompromis pomiędzy komfortem a zachowaniem pojazdu na drodze.

Peugeot
508 Peugeot Sport Engineered

Samochód, który został zaprojektowany przez Peugeot Sport w pracowni w Wersalu pod Paryżem i wyprodukowany w Miluzie we Francji, jest dostępny w sprzedaży od października 2020 roku. Zbiegło się to z ogłoszeniem powrotu marki Peugeot w 2022 roku do Mistrzostw Świata Wyścigów Długodystansowych (WEC), w wiodącej kategorii LMH (Le Mans Hypercar). Od początku kwietnia kierowcy WEC odbierają sukcesywnie swoje 508 Peugeot Sport Engineered w wersji sedan lub SW.

James Rossiter i Gustavo Menezes udali się po swoje samochody do salonu Grupy Chopard w Nicei, zaś Paul Di Resta odebrał kluczyki w Peugeot Sport w Satory i podzielił się z pierwszymi wrażeniami:

„Bardzo podoba mi się mój nowy 508 Peugeot Sport Engineered. To doskonały samochód dla rodziny, ale też wspaniały dla kogoś takiego jak ja, kto lubi silne wrażenia z jazdy. Wyjątkowym atutem jest to, że został on opracowany w tej samej fabryce, co przyszły Hypercar. W jeździe po mieście korzystam głównie z napędu elektrycznego. Bez problemu można również zamontować foteliki dla dzieci”.
Peugeot
508 Peugeot Sport Engineered

James Rossiter, amator sportu i długich dystansów, dodaje:

„Jestem pod dużym wrażeniem niektórych ustawień, zwłaszcza kontroli zawieszenia i sterowania elektronicznego. Wszystko spełnia indywidualne oczekiwania dotyczące prowadzenia i zmienia zachowanie samochodu na drodze, w celu dostosowania go do warunków i stylu jazdy kierowcy. Według mnie jest to cecha, która wynosi 508 Peugeot Sport Engineered na inny poziom. Przyjemnie jest poczuć moc, moment obrotowy i szybkość reakcji silnika elektrycznego. W wersji SW mogę przewieźć z tyłu rower czy deskę windsurfingową. Każdego ranka mogę swobodnie i wszędzie podróżować z moimi „zabawkami”, co jest dla mnie ogromną przyjemnością”.
Peugeot
508 Peugeot Sport Engineered

Loïc Duval, Kevin Magnussen i Mikkel Jensen w niedługim czasie odbiorą swoje 508 Peugeot Sport Engineered w miejscu zamieszkania – w Szwajcarii, Danii i Austrii.

Źródło: Peugeot