Peugeot 207 RC – powrót francuskiego hot hatch'a

Peugeot 207 RC – powrót francuskiego hot hatch'a30.04.2007
Firma Peugeot, dumna ze swojego dziedzictwa historycznego i sportowego w segmencie małych samochodów o dużej mocy, głównie serii "20", miała obowiązek wobec samej siebie zaoferować wersję RC modelu 207 ...

Firma Peugeot, dumna ze swojego dziedzictwa historycznego i sportowego w segmencie małych samochodów o dużej mocy, głównie serii "20", miała obowiązek wobec samej siebie zaoferować wersję RC modelu 207. Auto zostanie wprowadzone na rynek wczesną wiosną i będzie kontynuatorem legendy małych samochodów sportowych - 205 GTi z lat 80-tych oraz ostatnio sprzedawanego 206 RC, które cieszyły entuzjastów motoryzacji i powodowały zadumę wśród kierowców wersji o mniej burzliwym temperamencie.

Peugeot 207 RC – powrót francuskiego hot hatch'a 1 Ten nowy samochód sportowy jest naturalnym współczesnym wcieleniem kompaktowego pojazdu o silnym temperamencie. Wyrafinowana technologia w nim zastosowana - owoc doświadczenia firmy Peugeot - tworzy samochód zarówno uniwersalny jak i wyjątkowo przyjazny dla użytkownika. Łączy w sobie cechy atrakcyjne zarówno dla amatorów prędkości jak i dla miłośników najwyższej klasy modeli sportowych, dając im możliwość pełnego delektowania się swoimi zaletami.

Alchemia 207 RC to synteza:
- wyrazistości i rasowego stylu, sportowego trzydrzwiowego nadwozia 207, podkreślonych wyróżniającymi atrybutami i odrobiną ostentacji, które tworzą sportowy charakter modelu 207 rozpoznawalny przez entuzjastów
- zdeterminowanej i asertywnej osobowości 207 z "sercem sportowca", owocem współpracy z BMW - silnikiem turboładowanym z bezpośrednim wtryskiem paliwa, rozwijającym moc 128 kW (około 175 KM), z momentem obrotowym 240 Nm przy 1600 o/m.

Gotowy na wszelkie próby, oferuje wysoki poziom osiągów, co ilustrują poniższe liczby:
- Prędkość maksymalna: 220 km/ h
- 1000 m ze startu zatrzymanego: 27,8 sek
- Przyspieszenie od 0 do 100 km/h: 7,1 sek
- Przyspieszenie od 80 do 120 km /h (na piątym biegu): 7 s.

Peugeot 207 RC – powrót francuskiego hot hatch'a 2 Wyraziste brzmienie układu wydechowego jest również wyrazem jego sportowego temperamentu.
- znakomitych własności jezdnych gamy wzbogaconych wyposażeniem hi-tech Odpowiednio dobrane i opracowane dla maksymalnej efektywności zawieszenie, dzięki wiedzy firmy Peugeot, zapewnia wspaniałą charakterystykę prowadzenia, połączoną z poziomem aktywnego bezpieczeństwa, dotąd nieosiągalnym w tej kategorii, w szczególności dzięki ESP, wyposażonemu w funkcję SSP, pozwalającą każdemu kierowcy na pełne wykorzystywanie swojego indywidualnego stylu prowadzenia.
- ergonomii i przestronności kabiny pasażerskiej modelu 207, wyposażonej i wystylizowanej specjalnie dla czterech pasjonatów o "duszach sportowców" Sportowy charakter 207 RC ma na celu dostarczanie użytkownikowi gorących doznań na codzień. Kierowca, zasiadając w kubełkowym fotelu, naprzeciw wyprofilowanej kierownicy i zestawu sportowych wskaźników, po zapięciu pasów bezpieczeństwa może legalnie marzyć o prawdziwych przeżyciach wyścigowych (oczywiście tylko na torze).
- komfortowego wyposażenia zapewniającego rozrywkę w samochodzie, niezależnie od odległości, otoczenia i okoliczności Automatyczna klimatyzacja, gama radioodtwarzaczy - również z telematyką, systemy pomocy w prowadzeniu, takie jak ogranicznik prędkości.

Źródło: Peugeot, Informacja Moto Target