Peugeot 207 CC Roland Garros Concept

Peugeot 207 CC Roland Garros Concept25.05.2007
Limitowane wersje Roland Garros, to u Peugeota niemal tradycja. Właśnie zaprezentowano jej najnowszą odsłonę. Samochód po raz pierwszy będzie można zobaczyć na turnieju tenisowym French Open ...

Limitowane wersje Roland Garros, to u Peugeota niemal tradycja. Właśnie zaprezentowano jej najnowszą odsłonę. Samochód po raz pierwszy będzie można zobaczyć na turnieju tenisowym French Open, który rozpocznie się 27 maja i potrwa do 10 czerwca.

Karoserię 207 CC Roland Garros pokryto specjalnym kolorem Jaune Tacoma. Auto bazuje na modelu 207 CC z dodatkowym sportowym pakietem wyposażeniowym. W standardzie znajdziemy między innymi: aluminiowe obręcze o specjalnym wzorze, wysokiej klasy zestaw audio, nawigację i telefon, skórzaną tapicerkę i wiele emblematów z nazwą serii specjalnej Roland Garros. Pod maską umieszczono benzynową jednostkę 1.6 litra o mocy 120 KM. Silnik stworzony we współpracy z BMW i nagrodzony w konkursie Silnik Roku cechuje niski apetyt na paliwo i duża elastyczność. Nie podjęto jeszcze decyzji o produkcji seryjnej, ale mając w pamięci sukcesy poprzednich odmian specjalnych Roland Garros, można mieć dobre przeczucia.

Źródło: CarNews, Informacja Moto Target