Peugeot 206 WRC w Muzeum Techniki

Peugeot 206 WRC w Muzeum Techniki14.02.2008
Od 9 lutego, w Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, otwarta jest czwarta edycja wystawy zatytułowanej "Pokaz Samochodów Sportowych". Super atrakcją wystawy jest Peugeot 206 WRC, ...

Peugeot 206 WRC w Muzeum Techniki 1...którego firma Peugeot Polska przekazała do zbiorów Muzeum Techniki. W takim właśnie modelu Leszek Kuzaj wywalczył mistrzostwo Polski w rajdach, a Marcus Grönholm – kolejne tytuły Mistrza Świata.

Chętnych do obejrzenia "rajdówki" jest wielu, niemal cały czas jest ona otoczona zwiedzającymi. I to w najróżniejszym wieku. Nie brakuje osób fotografujących się na tle 206-tki.

Wyjątkową frekwencję oraz to, że hitem jest model 206 WRC podkreślają zarówno kustosz wystawy, Aleksander Choromański, jak i inne osoby, opiekujące się eksponatami.

- Musiałam postawić swoje krzesełko w pobliżu samochodu Peugeot – śmieje się pani Wiesława z ochrony. Tam jest chwilami taki ścisk, że trzeba przez cały czas doglądać, aby czegoś nie uszkodzono. Zdarzają się tacy, którzy chcą coś zabrać na pamiątkę... A to takie piękne auto!

Peugeot 206 WRC w Muzeum Techniki 2 Na pokazie zgromadzono także wiele innych samochodów rajdowych i wyścigowych, w tym model 206 XS z Rajdowego Pucharu Peugeot, ale także najróżniejsze części i elementy techniczne, felgi z oponami, specjalistyczny ubiór zawodnika czy profesjonalną aparaturę do mierzenia wyników podczas zawodów sportowych. Można było też podziwiać pojazdy przygotowane do startu w Rajdzie Dakar, tym ciężarowego MAN-a TAG.

Całość uzupełniają liczne zdjęcia, wyświetlane są także firmy z zawodów sportowych.

Wystawie towarzyszą dwie konferencje: "Tylko dla zuchwałej" – o kobietach rywalizujących w sporcie samochodowym z udziałem zawodniczek oraz "Czy to koniec Rajdu Dakar".

Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Techniki! Wystawa potrwa do 24 lutego.

Źródło: Peugeot, Informacja Moto Target