Peugeot 3008 - nowy konkurent w segmencie SUV

Peugeot 3008 - nowy konkurent w segmencie SUV19.02.2008
Peugeot 3008 ma być jednym z najciekawszych graczy w segmencie małych SUV-ów. Jego bezpośrednią konkurencją będzie Ford Kuga, Nissan Qashqai i VW Tiguan. Model 3008 nawiązuje stylistycznie do większego brata - Peugeota 4007.

We wnętrzu małego 4x4 znajdzie się miejsce nawet dla 7 osób. W konfiguracji 5+2 w bagażniku znajdzie się dodatkowy rząd siedzeń, który po złożeniu tworzy idealnie płaską podłogę. Poza standardowym wyposażeniem podnoszącym komfort i bezpieczeństwo, do modelu 3008 będzie można zamówić panoramiczny dach szklany oraz system nawigacji satelitarnej.

W kwestii właściwości jezdnych, Peugeot obiecuje, że 3008 będzie zachowywał się jak samochód klasy kompakt, a nie typowy SUV. Można więc przypuszczać, że dostarczy kierowcy dużą frajdę z jazdy w "sportowym" stylu, a jednocześnie zapewni odpowiedni komfort resorowania.

Do wyboru będą wersje napędzane na wszystkie cztery koła oraz modele z napędem tylko na przednią oś, charakteryzujące się niższym zużyciem paliwa i mniejszą emisją CO2.

Początkowo, do napędu posłużą silniki benzynowe i wysokoprężne o pojemności 1,6-litra.

Tutaj można obejrzeć zdjęcia szpiegowskie Peugeota 3008 oraz wizualizację komputerową.

Źródło: Auto Express, informacja Moto Target