35. Croatia Delta Rally

35. Croatia Delta Rally29.05.2008
Michał Sołowow i Maciek Baran (Peugeot 207 S2000) zajęli drugie miejsce w 35. Croatia Delta Rally - trzeciej rundzie rajdowych Mistrzostw Europy. Jest to najlepszy wynik załogi Cersanit Rally Team w historii ich występów w europejskim czempionacie.

Początek zawodów był dla załogi Cersanit Rally Team bardzo udany. Michał i Maciek wygrali dwa odcinki specjalne i po pierwszej pętli prowadzili w rajdzie z przewagą 1.3 sek. nad Fontaną. Na następnej pętli Polacy zapisali na swoje konto kolejne dwa „oesowe” zwycięstwa. Jednak etap zakończyli na drugiej pozycji tracąc do lidera Włocha Corrado Fontany (Fiat Grande Punto S2000) 13.1 sekundy. - Na ósmym odcinku zaczęło padać, jechaliśmy ponad 10 kilometrów po mokrym. Zawodnicy przed nami mieli więcej szczęścia, bo udało im się uciec przed deszczem. My pojechaliśmy na slicku. Pomimo tego uzyskaliśmy drugi czas, co jednak nie wystarczyło na utrzymanie prowadzenia – mówił Michał Sołowow.

W czasie drugiego etapu w Peugeocie 207 S2000 przydarzyła się awaria skrzyni biegów i Polakom nie udało się dogonić prowadzącego Corrado Fontany. Włoch wygrał rajd z przewagą 1.14,7. Trzeci był Turek Volkan Isik (Fiat Grande Punto S2000). Załoga CRT zdobyła 11 punktów i w klasyfikacji ME zajmuje piątą pozycję.

- Skończyliśmy rajd bez piątego biegu, ale szczęśliwie udało się obronić drugie miejsce. W końcówce znowu przydarzyła się nieprawdopodobna historia z deszczem. Kiedy ruszyliśmy do ostatniego odcinka, mniej więcej w połowie zaczęło lać. Jechaliśmy na oponach typu slick, podobnie jak kierowcy za nami. Ulewa i awaria skrzyni znacznie nas spowolniły. Możemy się cieszyć, z wyniku, bo naprawdę nie było łatwo. Z samochodu jestem zadowolony. Cóż...Awarie przydarzają się w każdym rajdowym samochodzie – podsumował Michał Sołowow.

- Corrado należy pogratulować zwycięstwa i szczęścia. Dwa razy udawało mu się cudem uniknąć deszczu. Pomimo kłopotów technicznych jesteśmy bardzo zadowoleni. To nasz najlepszy wynik odkąd startujemy w Mistrzostwach Europy. Zła passa została przełamana – dodał Maciek Baran.

Kolejną rundą ME będzie Rajd Polski, który za niecałe dwa tygodnie zostanie rozegrany w okolicach Mikołajek.

Wyniki 35. INA CROATIA DELTA RALLY
1. Corrado Fontana/Renzo Casazza (I) Fiat Punto Abarth S2000 2:16.12,6
2. Michał Sołowow/Maciej Baran (PL) Peugeot 207 S2000 +1:14,7
3. Volkan Isik/Kaan Özsenler (TR) Fiat Punto Abarth S2000 +1.41,7

PUNKTACJA MISTRZOSTW EUROPY
1. Luca Rossetti 32, 2. Corrado Fontana 21,3. Renato Travaglia 19, 4. Volkan Isik 13, 5. Michał Sołowow 11,

Źródło: Cersanit Rallye Team, informacja Moto Target