Hołowczyc zapowiada walkę o najwyższe trofea

Hołowczyc zapowiada walkę o najwyższe trofea02.06.2008
Załoga ORLEN Team w składzie Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja wystartuje w 65. ORLEN Platinum Rajdzie Polski fabrycznie nowym Peugeot 207 S2000. Na starcie rajdu pojawi się czołówka polskich oraz europejskich ekip rajdowych, ...

...które będą rywalizowały na bardzo technicznych, szutrowych odcinkach specjalnych Warmii i Mazur. Sponsorem generalnym rajdu jest PKN ORLEN oraz należąca do grupy spółka ORLEN OIL.

ORLEN Platinum 65. Rajd Polski zostanie rozegrany w dniach 6-8 czerwca na szutrowych trasach Warmii i Mazur. Na zawodników czeka 14 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 270 km. Start rajdu, zlokalizowany w Mikołajkach, zostanie poprzedzony SUPEROESem na specjalnie wybudowanym, z myślą o tegorocznej rywalizacji, torze do jazdy równoległej. SUPEROES ma kształt "ósemki" z mostkiem, na którym jednocześnie ścigać się będą dwie załogi. Przed kierowcami dwa dni rajdowej walki na krętych, szutrowych, pełnych hopek malowniczych trasach Warmii i Mazur, na których z pewnością nie zabraknie spektakularnych przejazdów pełnym bokiem.

Kierowca ORLEN Team - Krzysztof Hołowczyc, trzykrotny zwycięzca Rajdu Polski - czuje się bardzo dobrze na szutrowych Oesach, w tym roku zapowiada walkę o najwyższe trofea:

- Nie mogę się już doczekać, kiedy stanę na starcie do pierwszego odcinka Rajdu Polski. To najważniejsza impreza samochodowa w Polsce i zarazem mój ulubiony rajd. To właśnie tutaj co roku spotykam się z moimi wiernymi kibicami i mam nadzieję, że znowu dostarczę im wielu emocji i radości. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. Dzięki moim sponsorom po raz pierwszy wystartuję w barwach ORLEN Team samochodem S2000. Mój Peugeot 207, w najnowszej dostępnej specyfikacji, będzie z pewnością świetnie przygotowany przez, uznaną w świecie rajdowym, belgijską firmę KRONOS, która obsługiwała m.in. wielokrotnego mistrza świata Sebastiana Loeba. Miałem już okazję współpracować z zespołem KRONOS podczas moich startów Peugeotem 206 WRC i bardzo dobrze wspominam tamten okres. Liczę się z tym, że przez pierwsze odcinki "Polskiego" będę musiał poznać nowy sprzęt i odnaleźć się w nim. Powinny mi pomóc w tym testy, które planujemy na początku czerwca w okolicach Olsztyna. Zapowiada się wyjątkowo ciekawa rywalizacja. Będzie ciężko, szczególnie, że na starcie zobaczymy bardzo szybkiego Flodina, niezawodnego Bouffiera i polską czołówkę z Kościuszką, Sołowowem i Kajetanowiczem na czele. Taka obsada jeszcze bardziej podniesie prestiż imprezy i z pewnością dostarczy kibicom wielu wrażeń. Nie ukrywam, że interesuje mnie wyłącznie miejsce na podium, najchętniej to najwyższe.

Rajd Polski jest najbardziej prestiżową i największa w Polsce imprezą w sportach samochodowych. Pierwsza edycja rajdu odbyła się w 1921 roku, co czyni go drugą po Rajdzie Monte Carlo najstarszą imprezą rajdową rozgrywaną w Europie. Jest on zaliczany do cyklu Mistrzostw Europy - tegoroczny rajd stanowi czwartą rundę eliminacyjną mistrzostw. W przyszłym sezonie, natomiast po raz pierwszy w historii, Rajd Polski stanie się rundą Mistrzostw Świata i będzie zaliczany do klasyfikacji w każdym roku nieparzystym.

Źródło: Orlen, foto: Peugeot