Peugeot triumfuje w Hanowerze

Peugeot triumfuje w Hanowerze25.09.2008
Peugeot Bipper otrzymał tytuł "Międzynarodowy Van Roku 2009" na Salonie Samochodów Użytkowych w Hanowerze. Marka zostaje wyróżniona już drugi rok z rzędu, w ubiegłym sezonie nagrodzono Peugeota Experta.

Nowy samochód, opracowany w szerokiej kooperacji grup PSA Peugeot Citroen i FIAT w zakresie Lekkich Samochodów Użytkowych, produkowany w Turcji w partnerstwie z grupą TOFAS, znalazł się na podium, wyprzedzając Peugeot Partnera.

Coroczna nagroda „International Van of the Year” przyznawana jest od 1992r. przez jury składające się uznanych i wyspecjalizowanych dziennikarzy, reprezentujących 20 krajów europejskich. Peugeot otrzymał te wyróżnienia dla Boxera w 1995r., Partnera w 1997r. i Experta w 2008r.

Jury chciało przede wszystkim podkreślić oryginalność nowego konceptu. Z jednej strony, swoim wejściem w ofertę europejskich furgonetek, stanowi zupełnie nową propozycję poprzez swoją kompaktowość, optymalną przestrzeń ładunkową (do 2,8 m3) i ładowność (do 610 kg). Ponadto jest praktyczny i zwinny, przez co odpowiada specyficznym potrzebom klientów. Wersje typu Ludospace są idealne dla potrzeb rodzinnych czy wypoczynkowych.

Umiarkowany poziom zużycia paliwa oraz emisji CO2 (odpowiednio 4,5l/ km i 119gr CO2/km w cyklu mieszanym dla 1,4 l HDi) stanowiły też istotny argument.

Jeśli chodzi o dynamikę, jury doceniło ofertę silnikową samochodu, dostępność pilotowanej skrzyni biegów oraz zwinność w prowadzeniu.

Peugeot Bipper, produkowany w Bursie (Turcja), został wylansowany w grudniu 2007 w konfiguracji furgonetki. Dzisiaj jest dostępny w większości krajów europejskich i w Turcji. Osobowa wersja Bippera Tepee weszła na rynek w niektórych krajach ostatniego lata. Roczna zdolność produkcyjna Bippera i Bippera Tepee wynosi 50 000 egzemplarzy.

Źródło: Peugeot