Światowa premiera - crossover by Peugeot

Światowa premiera - crossover by Peugeot18.02.2009
Podczas tegorocznego salonu motoryzacyjnego w Genewie Peugeot stawia na ekologię i zaprezentuje efekty swojego projektu "Blue Lion". Zobaczymy także nowy pojazd kompaktowy marki oznaczony jako 3008.

3008: NOWA TECHNOLOGIA, NOWE PROWADZENIE
Peugeot 3008 jest nowym samochodem kompaktowym, ale równocześnie bardzo pojemnym, przeznaczonym do odkrywania nowych terytoriów motoryzacji.

Światowa premiera - crossover by Peugeot 1Wielofunkcyjny, sytuuje się na skrzyżowaniu wielu światów technologicznych zarówno zewnętrznie, jak i dzięki praktycznemu wnętrzu waloryzującemu zarówno kierowcę, jak i pasażerów. Ponadto wnosi nowe rozwiązania technologiczne (takie jak Grip Control, Dynamic Rolling Control, wyświetlacz na szybie, Distance Alert, automatyczny hamulec postojowy), które zapewniają przyjemność prowadzenia i bezpieczeństwo.

Peugeot 3008 angażuje się w ochronę środowiska dzięki gamie silników o dobrych osiągach, emitujących przy tym tylko 130g/km CO2.

308 CC: WIĘCEJ KABRIOLETU W COUPE KABRIOLETACH
Wraz z 308CC, Peugeot wzmacnia swój status lidera w segmencie coupe – kabrioletów. Ten nowy CC jest syntezą elegancji, wyrazistego stylu i dynamiki, łączy komfort i dobre prowadzenie z przyjemnością jazdy. Jego innowacyjne wyposażenie zapewniające komfort i bezpieczeństwo wpisuje go w wysoki segment gamy: podgrzewanie szyi (System Airwave), pałąki pirotechniczne i nowość na skalę światową - poduszka powietrzna głowy.

Światowa premiera - crossover by Peugeot 2 OFERTA ZRÓWNOWAŻONEJ MOBILNOŚCI
Tegoroczna edycja Salonu w Genewie jest okazją dla Peugeot by pokazać wolę bycia podmiotem odpowiedzialnym za zrównoważoną mobilność dbającą o ekologię, bezpieczeństwo na wysokim poziomie, oferując propozycje konkurencyjne na dwóch, trzech i czterech kołach (rowery, skutery, samochody).

Proponowanie rozwiązania mobilności przy jednoczesnej kontroli emisji CO2 i zużycia paliwa, jest jednym z celów marki, który wyraża poprzez przedsięwzięcie „Blue Lion”. Ta postawa konkretyzuje się poprzez ciągłe poszukiwania i adaptację rozwiązań technicznych, mających na celu ochronę środowiska. Peugeot jest obecnie niezaprzeczalnym liderem europejskim w zakresie produkcji samochodów o niskim zużyciu paliwa i niskiej emisji CO2.

Jeden nowy samochód na sześć sprzedanych w Europie emitujący poniżej 120g CO2/km jest samochodem marki Peugeot.

Dokonania te ilustrują na stoisku Peugeot w Genewie takie samochody jak Peugeot 207 1,6 HDi FAP 66kW/90KM, proponujący szczególnie wydajną technikę (specyficzna aerodynamika, zoptymalizowane oprogramowanie silnika), która pozwoli wkrótce obniżyć emisję CO2 do 99g/km.

Światowa premiera - crossover by Peugeot 3Kolejny przykład to Peugeot 107 już emitujący jedynie 106g/km CO2, a także Peugeot 407 1,6 HDi FAP 80kW/110KM utrzymujący emisję na poziomie 129g /km CO2 ( ten model wkrótce trafi na rynek).

Samochody koncepcyjne: Prologue HYbrid4, RC HYbrid4 i HYbrid3 Compressor przedstawiają pozytywną postawę marki wobec ochrony środowiska naturalnego. W efekcie, technologia HYbrid, łącząca silnik cieplny z silnikiem elektrycznym, stanowi przełom w rzeczywistym zużyciu paliwa i emisji CO2. Takie silniki mogą funkcjonować osobno (tryb zero emisji tylko silnik elektryczny) lub razem, co pozwala na uzyskanie dużej mocy i przede wszystkim napędu na cztery koła.

Źródło: Peugeot