Peugeot 207 RC Rallye na Rajdzie Orlen

Peugeot 207 RC Rallye na Rajdzie Orlen09.09.2009
Peugeot Sport Polska Rally Team przygotował niespodziankę dla kibiców sportu samochodowego w Polsce. W Rajdzie Orlen, rundzie Pucharu Europy FIA Strefy Centralnej oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wystartuje Nicolas Vouilloz, ...

...który poprowadzi Peugeot 207 RC Rallye. Peugeot 207 RC Rallye jest efektem współpracy inżynierów Peugeot Sport z doświadczonymi kierowcami rajdowymi. Zamontowano w nim turbodoładowany silnik o pojemności 1600 cm3 i mocy 180 KM, sprzężony z zupełnie nową kłową skrzynią biegów z sześcioma przełożeniami.

Sportowy debiut 207 RC Rallye w Europie nastąpił wiosną tego roku. Samochód uzyskał bardzo wysokie oceny od startujących w nim zawodników, spełnia bowiem wszystkie wymogi „rajdówki” R3. Kierowcy cenią bardzo precyzyjną skrzynię biegów i świetne właściwości jezdne.

Teraz przyszedł czas na debiut Polsce!
Nicolas Vouilloz (ur. 8 lutego 1976 roku w Nicei) swoją karierę sportową rozpoczynał od uprawiania kolarstwa. Aż dziesięć razy zdobył tytuł Mistrza Świata w rowerowym downhillu, a czterokrotnie rywalizację o Puchar Świata. Startował też w motocrossie i moto trialu.

W 2003 roku został kierowcą rajdowym. W swoim dorobku ma między innymi kilkanaście startów w rajdach zaliczanych do Mistrzostw Świata oraz tytuł Mistrza Francji zdobyty w 2006 roku.

W 2007 w swoim debiucie w serii Intercontinental Rally Challenge zajął drugie miejsce, a rok później za kierownicą Peugeot 207 S2000 sięgnął po tytuł mistrzowski.

Mamy nadzieję, że występ nowego samochodu i tak wspaniałego kierowcy dostarczy wiele emocji wszystkim kibicom Rajdu Orlen. Zapraszamy na rajdowe trasy wokół Płocka!

Źródło: Peugeot