BFGoodrich zwyciężył w rajdzie Sanremo

BFGoodrich zwyciężył w rajdzie Sanremo05.10.2009
Brytyjska załoga - Kris Meeke i Paul Nagle jadąca Peugeotem 207 S2000, wyposażonym w opony BFGoodrich zwyciężyła w 51. rajdzie Sanremo, z cyklu IRC (Intercontinental Rally Challenge), zapewniając sobie jednocześnie mistrzostwo na jedną rundę przed końcem sezonu.

BFGoodrich zwyciężył w rajdzie Sanremo Brytyjska załoga – Kris Meeke i Paul Nagle jadąca Peugeotem 207 S2000, wyposażonym w opony BFGoodrich zwyciężyła w 51. rajdzie Sanremo, z cyklu IRC (Intercontinental Rally Challenge), zapewniając sobie jednocześnie mistrzostwo na jedną rundę przed końcem sezonu.

"Tym, co stanowi największe wyzwanie dla opon podczas rajdu Sanremo, oprócz szorstkiej nawierzchni, są warunki pogodowe, które zmieniają się diametralnie, w zależności od wysokości trasy. W pobliżu Mont Bignone i Monte Ceppo są zupełnie inne niż nad zatoką Sanremo. Jak widać opony BFGoodrich nie miały sobie równych podczas tego rajdu" – powiedział Jacques Morelli, menedżer programu BFGoodrich w IRC.

BFGoodrich, marka należąca do Grupy Michelin dostarczyła załogom rajdowym 1900 opon, z pełnej gamy opon wyczynowych, która obejmuje trzy rodzaje opon do jazdy na suchej nawierzchni i jeden do mokrej nawierzchni. Każda z opon może uzyskać kilka wzorów nacięć w zależności od pogody i warunków terenowych.

W rajdzie Sanremo w barwach BFGoodrich Drivers Team wziął udział Luca Cantamessa, kierowca rajdowy wybrany przez włoskie władze sportów motorowych spośród ponad 20 kandydatów. 39-letni Luca Cantamessa powiedział przed rajdem: "Spełniło się moje marzenie. Wracam do rajdów po ośmiomiesięcznej przerwie i jestem najszczęśliwszym człowiekiem na Ziemi!"

Cantamessa osiągnął bardzo dobry rezultat zajmując w wyścigu wysokie, siódme miejsce. "Najważniejsze, że podczas startu rozsławił barwy BFGoodrich na całej trasie rajdu" – stwierdził Jacques Morelli. W kategorii S2000 w rajdzie Sanremo wzięło udział ponad dwadzieścia samochodów.

Ostatni rajd z cyklu IRC i ostatnią okazję do startu w barwach BFGoodrich Drivers Team stanowi rajd Szkocji, który odbędzie się w dniach 19-21 listopada 2009 r. O sponsorowany udział w rajdzie mogą się ubiegać obywatele brytyjscy, którzy posiadają międzynarodową licencję rajdową Motor Sports Association.

Źródło: BFGoodrich