W 100% elektryczny model Peugeot iOn w sprzedaży

W 100% elektryczny model Peugeot iOn w sprzedaży17.11.2009
Peugeot otwiera wstępne rezerwacje modelu iOn, swojego samochodu 100% elektrycznego. Marka podpisała już listy intencyjne z dziewięcioma przedsiębiorstwami, administracjami oraz dużymi flotami europejskimi w sprawie projektu "auto partage".

Peugeot modelem iOn dodaje nową wartość automobilową do swojej gamy, proponując rozwiązanie mobilności w mieście o zerowej emisji zarówno klientom indywidualnym jak i przedsiębiorstwom, czy też administracjom państwowym.

W 100% elektryczny model Peugeot iOn w sprzedaży 1Jego osiągi oraz autonomia 130 km, uzyskane dzięki zastosowaniu baterii litowo jonowych, pozwalają zaspokoić potrzeby poruszania się w mieście, dbając równocześnie o ochronę środowiska.

W ramach ofensywy Peugeot w kręgach klientów flotowych, iOn już znalazł zainteresowanie dziewięciu przedsiębiorstw europejskich, w zakresie rozwiązania „auto-partage” (krótkoterminowego wynajmu samochodu).

Jeśli chodzi o klientów indywidualnych, to wstępne rezerwacje dokonywane są na stronach internetowych Peugeot w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji i we Włoszech.

Peugeot, pionier i pierwszy producent pojazdów z napędem elektrycznym, dzięki modelowi 106 produkowanemu w latach 1995-2003, pozostaje, na dzień dzisiejszy konstruktorem, który sprzedał najwięcej na świecie samochodów o zerowej emisji. {AKAPIT] iOn, opracowany w kooperacji z Mitsubishi Motor Company (MMC), został zaprezentowany na ostatnim salonie samochodowym we Frankfurcie.

Źródło: Peugeot