Sukces Peugeota 3008 HYbrid4 Limited Edition

Sukces Peugeota 3008 HYbrid4 Limited Edition21.03.2011
Specjalna seria modelu Peugeot 3008 HYbrid4 Limited Edition obejmuje zaledwie trzysta egzemplarzy tego pojazdu. Sprzedaż rozpoczęła się 3 marca tego roku, a już po dziewięciu wszystkie pojazdy wchodzące w skład limitowanej edycji znalazły swoich właścicieli.

Peugeot wykorzystał okazję, jaką był Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Genewie, by rozpocząć proces rezerwacji poszczególnych egzemplarzy z numerowanej serii specjalnej modelu 3008 HYbrid4.

Sukces Peugeota 3008 HYbrid4 Limited Edition 1Zamówienia można było składać u dealerów Peugeota w jedenastu krajach europejskich: Niemczech, Austrii, Belgii, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Portugalii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii oraz przez Internet.

Trzysta hybrydowych Peugeotów rozeszło się tak szybko, że niektórzy potencjalni klienci zostali z pustymi rękami, co jest dobrym zwiastunem na przyszłość dla 3008 HYbrid4, którego dostawy rozpoczną się latem tego roku.

Limitowana edycja na rodzimym, francuskim rynku kosztować będzie 41 500 euro i zostanie wyposażona m.in. w nadwozie polakierowane na perłowy odcień bieli, dwukolorową tapicerkę we wnętrzu, deskę rozdzielczą pokrytą w całości skórą, specjalne, aluminiowe plakietki z numerem, świadczącym o przynależności do serii i ozdobne elementy przy reflektorach. Peugeot 3008 HYbrid4 posiada napęd na wszystkie koła i moc 200 KM, może pracować w całkowicie elektrycznym trybie, a w cyklu mieszanym emituje zaledwie 99 g CO2 na km.

Źródło: Peugeot, opracowanie: BM