Chiński Peugeot 508 i nowy koncept w Szanghaju

Chiński Peugeot 508 i nowy koncept w Szanghaju11.04.2011
Peugeot w najbliższych latach ma zamiar wprowadzać przynajmniej jeden nowy model rocznie na rynek chiński, by wzmocnić swoją pozycję w Państwie Środka. Podczas motoryzacyjnego show w Szanghaju, który rozpocznie się 19 kwietnia,...

...Peugeot zaprezentuje model 508 przystosowany specjalnie do potrzeb azjatyckich klientów oraz nowy pojazd koncepcyjny zaprojektowany w całości i od podstaw w Chinach.

Półtora miesiąca po debiucie w Europie Peugeot 508, którego sprzedaż na naszym kontynencie przerosła już o 20% oczekiwania producenta, zostanie pokazany w wersji przystosowanej do potrzeb chińskich klientów. To ważny debiut, ponieważ Peugeot oczekuje, że w przyszłości co drugi sedan 508 będzie produkowany i sprzedawany w Chinach. Tymczasowy plan sprzedaży przewiduje, że w ciągu roku 65 000 pięćset ósemek znajdzie nabywcę na tamtejszym rynku.

Peugeot 508 dołączy w chińskiej ofercie do modelu 3008, który już jest tam dostępny w salonach sprzedaży i RCZ, który pojawi się w Chinach pod koniec maja oraz oferowanych wcześniej modeli 207 w wariancie hatchback i sedan, 207 CC, 308 CC i SW i 408.

Na stoisku Peugeota w Szanghaju światową premierę mieć będzie także nowy pojazd koncepcyjny stworzony w China Tech Centre. Będzie to crossover z napędem na obie osie, wyposażony w napęd hybrydowy wykorzystujący silnik benzynowy.

Źródło: Peugeot, opracowanie: BM