Peugeot 508 dostał 5 gwiazdek od Euro NCAP

Peugeot 508 dostał 5 gwiazdek od Euro NCAP25.05.2011
W najnowszej serii testów przeprowadzonych prze Euro NCAP Peugeot 508 zdobył najwyższą ocenę pięciu gwiazdek. Najwyższą liczbę punktów przyznano mu w kategorii systemów wspomagania bezpieczeństwa, a najniższą za ochronę pieszych.

W zakresie ochrony dorosłych pasażerów i kierowcy Peugeot 508 zdobył 32 punkty, czyli 90% punktów możliwych do zdobycia w tej kategorii. Przedział pasażerski zachował stabilność po zderzeniu czołowym, a pojazd zapewnił właściwą ochronę okolic kolan i odcinka udowego nóg pasażera na przednim siedzeniu i kierowcy niezależnie od ich wzrostu i pozycji, w jakiej siedzieli. Przy zderzeniu bocznym poziom bezpieczeństwa również był prawidłowy, choć przy ekstremalnym zderzeniu bocznym ze słupem ochrona okolic klatki piersiowej okazała się marginalna.

W kategorii ochrony dzieci Peugeot otrzymał 43 punkty (87% wszystkich, możliwych do uzyskania). Najlepsza ocenę przyznano za ochronę dzieci w wieku 3 lat i system informacji o statusie poduszki powietrznej.

Ochrona, jaką pieszym przy zderzeniu zapewniał zderzak Peugeota 508 została uznana za dobrą, jednak przednia krawędź maski silnika źle lub marginalnie chroniła dorosłych pieszych przed urazami.

Euro NCAP doceniło również, że system ESP oraz ustawiana przez kierowcę blokada prędkości są dostępne w Peugeocie 508 jako wyposażenie standardowe w większości krajów europejskich.


Źródło: Euro NCAP, opracowanie: BM