Niezawodność modeli Peugeot doceniona w Niemczech

Niezawodność modeli Peugeot doceniona w Niemczech01.06.2011
ADAC, pierwsze w Europie stowarzyszenie samochodowe, opublikowało coroczny bilans statystyczny awarii samochodów. Dane za rok 2010, opierające się na analizie 4,25 milionów przeprowadzonych w zeszłym roku napraw wśród członków ...

...należących do niemieckiego klubu samochodowego, potwierdzają wysoki poziom niezawodności modeli Peugeot. Wśród aktualnie sprzedawanych na rynku niemieckim pojazdów, tych uwzględnionych w raporcie ADAC w zależności od wielkości parku samochodowego w Niemczech w 2010, modele samochodów produkowanych przez Peugeot cieszą się dużym uznaniem.

Modele 107, 207 i 308 zdobyły miejsce na podium w swoich kategoriach. Niedawno wylansowane modele 3008 i 5008 nie osiągnęły jeszcze w 2010 wystarczająco dużej ilości egzemplarzy, pozwalającej na uwzględnienie ich w badaniach ADAC.

Model 207 znajduje się na drugim miejscu (spośród 23), i na pierwszym wśród samochodów importowanych, w kategorii samochodów „kompaktowych”. Stowarzyszenie ADAC przyznało w 2010 roku, czwarty raz z rzędu, modelowi 207 maksymalną notę „+ +”.

W klasie samochodów średnich i mniejszych, model 308 zajął trzecie miejsce na podium w 2010 r., wśród 29 uwzględnionych przez ADAC modeli. Pierwszy wśród samochodów importowanych, model ten jest jedynym nie-niemieckim, który znalazł się w pierwszej piątce. Model 308, który w statystykach awarii ADAC uwzględniany jest od 2008 roku, otrzymał po raz drugi z rzędu, notę „++”.

Peugeot 107 nie odstaje od grupy, zajmując trzecie miejsce (wśród 13 innych modeli) w kategorii super-kompaktów.

Dzięki powyższemu, firma Peugeot jest jedyną marką, wśród marek importowanych, która zdobyła trzy miejsca na „podium” w statystykach niezawodności opracowanych przez ADAC 2010.

Statystyki awarii opracowane przez ADAC uwzględniają wszystkie incydenty natury technicznej powodujące unieruchomienie pojazdu. Dzięki 17 milionom członków przynależących do automobilklubu, analizy i statystki ADAC opierają się na wyjątkowej na skalę europejską bazie danych.

Źródło: Peugeot