Peugeot 608 pojawi się w 2014 roku

Peugeot 608 pojawi się w 2014 roku17.10.2011
Jak donosi Auto Bild przyszłość Peugeota 608 nareszcie nabiera realnych kształtów. Francuska marka odłożyła na jakiś czas na półkę plany produkcyjne nowego okrętu flagowego ze względu na nieciekawe wyniki sprzedaży Peugeota 607, ...

...jednak wygląda na to, że teraz obrała nową strategię. Peugeot 608 ma się pojawić na rynku za trzy lata w formie dużego, luksusowego crossovera mierzącego 5 m długości. Ma się on wyróżniać sportowymi, smukłymi kształtami.

Auto Bild twierdzi, że nadwozie ma nawiązywać rozwiązaniami stylistycznymi do konceptu HX1 pokazanego we wrześniu na wystawie we Frankfurcie, natomiast mechaniką ma się zająć PSA Group. Peugeot 608 miałby bazować na większej wersji platformy Hybrid4. Jest ona przystosowana do współpracy z silnikami diesla i motorami elektrycznymi i może zostać zastosowana w pojazdach z napędem na wszystkie koła. Niemiecki magazyn utrzymuje, że w przypadku Peugeota 608 będziemy mięć do czynienia z napędem hybrydowym złożonym z diesla o mocy 200 KM i silnika elektrycznego o mocy 95 KM.

Źródło: Auto Bild, Peugeot, opracowanie: BM