Nowy crossover Peugeota bazujący na modelu 208

Nowy crossover Peugeota bazujący na modelu 20829.12.2011
Peugeot postanowił dostosować swoją ofertę do wymogów rynku europejskiego, na którym coraz popularniejsze stają się małe SUVy i crossovery. Francuska marka nie ma zbyt wielkiego doświadczenia w tym względzie ...

...– ogranicza się ono to modelu P4 z lat 80 XX w., który bazował na rozwiązaniach Mercedesa i trochę bardziej aktualnego modelu 4007, który z kolei opiera się o konstrukcję Mitsubishi. Przyszłoroczny, marcowy salon motoryzacyjny w Genewie ma też być miejscem premiery kolejnego SUVa Peugeota korzystającego z rozwiązań Mitsubishi o nazwie 4008.

Peugeot ogłosił jednak właśnie, że pracuje także nad crossoverem, który w ofercie marki byłby pozycjonowany poniżej modelu 4008 i mógłby stanowić konkurencję dla Nissana Juke’a. Nowy crossover Peugeota ma zostać zbudowany na platformie modelu 208 i będzie zupełnie nowym dziełem, zaprojektowanym i stworzonym w całości przez francuskiego producenta.

Nowy model funkcjonuje na razie pod nazwą A94, ale zgodnie z tradycją Peugeota najprawdopodobniej zostanie oznaczony jako 2008. Prawdopodobnie znajdziemy w nim odniesienia stylistyczne do konceptu HR1 pokazanego w zeszłym roku podczas wystawy w Paryżu. Premiery crossovera opartego o Peugeota 208 możemy się spodziewać jesienią przyszłego roku, również podczas salonu motoryzacyjnego w stolicy Francji. Produkcja ma się rozpocząć w grudniu 2012 roku.

Źródło: LeftLaneNews, Peugeot, opracowanie: BM