Peugeot wprowadza nowe nazewnictwo modeli

Peugeot wprowadza nowe nazewnictwo modeli25.05.2012
Peugeot zmienia politykę nazewnictwa swoich modeli. Dotychczas trzycyfrowe oznaczenia zawierały następujące informacje: pierwsza cyfra w nazwie była kodem wielkości samochodu, środkowa cyfra „0” informowała, że model należy do ...

...marki Peugeot, a ostatnia sygnalizowała generację pojazdu. W latach 90 XX w. oprócz cyfr w nazwach modeli Peugeot pojawiły się litery, które sugerowały typ nadwozia (CC i SW), a w 2005 r. zaczęto w środku kodu cyfrowego umieszczać dodatkowe zero, wskazujące na modele o podwyższonej strukturze nadwozia (przykładami mogą być Peugeot 5008 lub 3008).

Od teraz jednak zmiana generacji modelu nie będzie powodowała modyfikacji w jego oznaczeniu cyfrowym. Będziemy więc odczytywać poszczególne cyfry w następujący sposób:

  • pierwsza cyfra = oznaczenie segmentu, do którego należy pojazd lub rozmiarów samochodu (niezależnie od rynku),
  • środkowa cyfra – tutaj tradycja zostaje zachowana, nadal będzie to zero lub dwa zera, sugerujące, iż model należy do marki Peugeot,
  • ostatnia cyfra to „1” lub „8”. Jedynka będzie sugerowała tańsze modele marki spełniające oczekiwania klientów w zakresie praktycznych rozwiązań eksploatacyjnych i wszechstronności. Ósemką oznaczone będą kolejne generacje wszystkich modeli, które już teraz mają w nazwie „8” (np. Peugeot 308 lub 3008) i następcy modelu „generacji 7”.
Źródło: Peugeot, opracowanie: BM