Oceny samochodów » Peugeot » 106 »

Oceń swoje auto
« Poprzednia   Następna »

Peugeot 106 S16

(2010-07-30 20:28:57 | autor: Karol24680)

 Identyfikacja modelu:
 Marka: Peugeot
Średnia ocena ogólna

ffffe

4.31
 Model: 106 S16
 Rok produkcji: 1996
 Przebieg: 180000
 Właściciel: nie
 
 Szczegóły oceny modelu:

 silnik (kultura pracy, elastyczność)ocena: 4 
 komentarz:
"Bardzo dynamiczny, jednak mało elastyczny. Sportowa jazda wymaga kręcenia powyżej 4000 obr./min. Niska masa sprawia jednak, że różnica nie jest duża. Dźwięk silnika na wysokich obrotach przypomina te z rajdów WRC!"
 skrzynia biegówocena: 3 
 komentarz:
"Biegi zestopniowane dosyć krótko. W mieście można śmiało wpinać 5 (50km/h - 1500 obr./min.) co kolosalnie zmniejsza spalanie, jednak jazda na autostradzie tym samochodem(nawet przepisowa) to spory wydatek. Biegi wchodzą bardzo ciasno."
 układ jezdnyocena: 5 
 komentarz:
"Jak na samochód tych rozmiarów prowadzenie jest wręcz doskonałe. Zawieszenie zostało standardowo utwardzone. Dobre wrażenie potęgują kubełkowe fotele(również seria)"
 układ hamulcowyocena: 5 
 komentarz:
"Tak jak zawieszenie. Daleko powyżej przeciętnej"
 widocznośćocena: 4 
 
 jakość wykończeniaocena: 5 
 komentarz:
"Nie siedziałem w samochodzie segmentu A, który miałby równie dobre materiały użyte do wykończenia wnętrza. Nawet podczas jazdy po nierównościach nic nie trzeszczy."
 ergonomiaocena: 3 
 komentarz:
"W samochodzie nie ma zbyt wielu schowków. Duży przed pasażerem i kilka drobnych. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie przycisków do sterowania szybami obok skrzyni biegów. Poza tym wszystkie włączniki są na właściwym miejscu."
 wentylacja i ogrzewanieocena: 4 
 komentarz:
"Samochód jest bardzo mały, dzięki czemu w zimowe dni bardzo szybko się nagrzewa. Latem doskwiera brak klimatyzacji (była dostępna za dopłatą)."
 przestrzeń dla kierowcy i pasażerówocena: 5 
 komentarz:
"Ogromna! Nie mogę wyjść z podziwu, że w takim małym samochodzie może być tyle miejsca. Za kierownicą spokojnie zasiądzie dwumetrowiec zostawiając za sobą przestrzeń dla osoby o wzroście do 170cm(max. odsunięcie fotela). Bagażnik o pojemności 240l jest jed"
 wyciszenie, akustyka wnętrzaocena: 4 
 komentarz:
"Silnik pracuje dosyć cicho. We wnętrzu jest słyszalny dopiero od 3000 obr. jednak głośno robi się wówczas gdy wskazówka obrotomierza zbliża się do czerwonego pola. Standardowy sprzęt audio (Radio CD + 4 głośniki) ma zadowalającą jakość"
 ekonomia (zużycie paliwa, koszty utrzymania)ocena: 5 
 komentarz:
"Chyba najtańszy w utrzymaniu samochód sportowy! Średnie zużycie paliwa to 8l/100km. Jeśli samochód jest dobrze utrzymany to będzie to jedyny wydatek. Części są stosunkowo tanie."
 niezawodnośćocena: 4 
 komentarz:
"Trudno powiedzieć. Jeżdżę tym samochodem dopiero kilka miesięcy. Zostało sprowadzone ze Szwajcarii z rozbitym tylnym zawieszeniem. To częsta przypadłość tego modelu wynikająca z niewiedzy użytkowników co do konieczności regularnego smarowania. Na razie ni"
 stosunek ceny do jakościocena: 5 
 komentarz:
"Za te pieniądze nie kupicie żadnego sportowego auta. Na dodatek tak dobrze wykonanego i dopracowanego. I na który można z przyjemnością popatrzeć. Doskonałe dzieło za doskonałą cenę.:)"
 
 Podsumowanie:
"Tym modelem peugeot pokazał kto w sporcie odnosił największe sukcesy. Może ten samochód nie jest demonem prędkości, ale nie to jest najważniejsze. Ważne, że jest sportowy w każdym elemencie(może poza wnętrzem) - doskonały układ jezdny, genialne tarczowe hamulce wszystkich kół, sportowe fotele i ten piękny wygląd. Z drugiej strony dzięki ogromnej przestrzeni w środku idealny do jazdy nawet we czwórkę(i torbą podróżną w bagażniku). Coś czego nie potrafiła stworzyć żadna inna firma. Szkoda tylko, że to dzieło zostało zapomniane."
« Poprzednia   Następna »

Oceny samochodów » Peugeot » 106 »