Seat Ibiza z maksymalną oceną pięciu gwiazdek w teście Euro NCAP

Seat Ibiza z maksymalną oceną pięciu gwiazdek w teście Euro NCAP17.07.2017
Nowy Seat Ibiza piątej generacji otrzymał maksymalną liczbę pięciu gwiazdek w testach przeprowadzonych przez Euro NCAP. Potwierdził tym samym swój wysoki standard bezpieczeństwa.

To ważny wynik, gdyż Seat Ibiza jest pierwszym autem w Grupie Volkswagen wybudowanym na zupełnie nowej platformie A0 MQB.

Seat w 2016 roku rozpoczął największą w swojej historii ofensywę produktową, wprowadzając na światowy rynek szereg nowych modeli. Jednym z nich jest debiutująca w 2017 roku piąta już generacja kultowej Ibizy. Auto to przez ostatnie 30 lat obecności na globalnym rynku zyskało ponad 5 mln nabywców. Nowy Seat Ibiza wprowadza model w język stylistyczny odwzorowujący dynamikę marki. Wyraźnie także odzwierciedla przywiązanie Seata do najnowszych technologii. Największą jednak zmianą, dzielącą nową generację Ibizy od poprzednich, jest innowacyjna platforma A0 MQB, po raz pierwszy wykorzystana w Grupie Volkswagen. Dlatego też wynik Euro NCAP dla nowości Seata jest tak istotny.

Co więcej, w 2016 roku kryteria testów zderzeniowych zaostrzyły się. Aby próby były jeszcze bardziej wiarygodne, obecnie wykorzystuje się m.in. większą liczbę różnorodnych manekinów.

Dzięki ich obecności można lepiej ocenić skutki zdarzenia drogowego z udziałem większej liczby uczestników. Stąd też uzyskanie pięciu gwiazdek jest wyraźnym dowodem na szczególne zaangażowanie producenta w zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących.

Seat Ibiza

Nowy Seat Ibiza na pięć gwiazdek

W każdej z sekcji składających się na testy bezpieczeństwa Euro NCAP nowy Seat Ibiza osiągnął doskonałe wyniki. Na uwagę zasługuje szczególnie 95-procentowy rezultat w zakresie ochrony osób dorosłych. Równie imponujące wartości nowy model uzyskał w kategorii ochrony dzieci, zabezpieczania pieszych oraz asystentów bezpieczeństwa.

W obszarze wspomagania bezpieczeństwa wyróżniła się skuteczność autonomicznego systemu hamowania awaryjnego. Front Assist nie tylko wykrywa inne pojazdy, ale również pieszych. W wyposażeniu nowej Ibizy uwagę zwracają napinacze oraz ograniczniki obciążania zarówno przednich, jak i tylnych pasów.

Dzięki temu auto może spełnić najbardziej wymagające wyzwania związane z bezpieczeństwem osób dorosłych i dzieci. Napinacze zmniejszają rozluźnienie pasa wokół tułowia i miednicy pasażera w momencie uderzenia, gwarantując najlepszą formę przytrzymania pasażera.

W standardzie nowy Seat Ibiza oferuje także górne pasy mocujące Top Tether, system mocowania fotelików dziecięcych Isofix, ogranicznik prędkości, trzeci tylny zagłówek, zaawansowany system przypominania o zapięciu pasów bezpieczeństwa oraz sześć poduszek powietrznych.

Nowa Ibiza z dumą dołącza do gamy Seata, utrzymując wysoką jakość w zakresie bezpieczeństwa. Wszystkie modele dostępne w ofercie hiszpańskiej marki mają bowiem maksymalne pięć gwiazdek Euro NCAP.


Źródło: Seat