Seat i Cupra na Poznań Motor Show 2019

Seat i Cupra na Poznań Motor Show 201930.03.2019
W pawilonie 3A tegorocznymi gwiazdami hiszpańskiego producenta są CUPRA Ateca Special Editon, ekskluzywna wersja Leona CUPRA ST oraz najnowszy SUV Seat Tarraco.

Rok 2018 był najlepszym rokiem w historii hiszpańskiej marki. SEAT pobił historyczny rekord, osiągając w 2018 roku globalną sprzedaż na poziomie 517 600 pojazdów, a w Polsce zarejestrowanych zostało aż 12 580 nowych SEAT-ów. Doskonałe wyniki potwierdzają sukces strategii i atrakcyjność modeli wprowadzonych na rynek w trakcie ofensywy produktowej zapoczątkowanej w 2016 roku.

Stoisko Seata
Stoisko SEATa na Poznań Motor Show

Na stoisku w Poznaniu można zobaczyć najnowszy model SEAT-a ‒ Tarraco. To trzeci SUV w portfolio SEAT-a, większy brat modeli Ateca i Arona. Elegancki design w nowej odsłonie współgra z najnowocześniejszymi technologiami, dynamiką, funkcjonalnością i sportowym duchem Tarraco.

Tarraco
Seat Tarraco

Po trzech latach nieustannego wzrostu SEAT jest gotowy na kolejny etap intensywnego rozwoju, którego zapowiedzią są dwie spektakularne premiery z ostatnich tygodni. Na Mobile World Congress w Barcelonie SEAT przedstawił przyszłość mikromobilności ‒ dwuosobowy pojazd Minimó, a na Salonie Samochodowym w Genewie po raz pierwszy publiczności pokazany został elektryczny model el-Born. Mikromobilność ma być tym segmentem e-mobilności, w którym SEAT będzie przewodził w Grupie Volkswagena zmieniając profil z producenta samochodów na dostawcę mobilności.

Ateca Special Edition
Cupra Ateca Special Edition

W Poznaniu po raz drugi na odrębnym stoisku prezentuje się CUPRA, podsumowując 12 miesięcy rozwoju od momentu powstania. Rok temu na Poznań Motor Show marka pokazała swój pierwszy model ‒ CUPRA Ateca – który dziś jeździ już na polskich ulicach. W tym czasie sieć sprzedaży rozrosła się do dedykowanej przestrzeni w sześciu salonach dealerskich tzw. CUPRA corners, odzwierciedlających stylistykę i wartości marki.

Ateca Special Edition
Cupra Ateca Special Edition

W Poznaniu główną premierą CUPRA jest model Ateca Special Edition łącząca sportowe osiągi z wyrafinowanym wykończeniem. Model redefiniuje pojęcie SUV-a, nadając mu wyjątkowego, rzemieślniczego charakteru, stąd postawiono na m.in. 20-calowe koła z miedzianymi felgami, elementy z włókna węglowego czy układ wydechowy Akrapovic.

Leon CUPRA ST
Leon CUPRA ST 370 Carbon

Goście odwiedzający poznańskie targi mogą zobaczyć też jeden z 13 dostępnych w Polsce egzemplarzy modelu Leon CUPRA ST w ekskluzywnej wersji Carbon. Auto dysponujące mocą aż 370 KM i wzbogacone zostało o pakiet aerodynamiczny, który obejmuje m.in. spojler przedniego zderzaka, zewnętrzne listwy progowe oraz wykonany z włókna węglowego dyfuzor. Sportowy charakter uzupełniają cztery imponujące rury wydechowe, unikalne 19-calowe obręcze oraz potężny układ hamulcowy Brembo z czerwonymi zaciskami.

Tarraco
Seat Tarraco

Źródło: SEAT/Cupra