Już 28 stycznia światowa premiera 4 generacji SEAT-a Leona

Już 28 stycznia światowa premiera 4 generacji SEAT-a Leona13.12.2019
SEAT Leon, jeden z ikonicznych modeli hiszpańskiego producenta, doczekał się 4. generacji. Najnowsza wersja samochodu zostanie przedstawiona podczas specjalnego wydarzenia w siedzibie SEAT-a w Martorell pod Barceloną.

Poprzednie generacje modelu Leon sprzedały się w ponad 2 milionach egzemplarzy, współtworząc historię rozwoju i sukcesu marki.

Od premiery w 1999 roku SEAT Leon pozostaje jednym z najpopularniejszych modeli marki, utrzymując stały wzrost sprzedaży przez kolejne generacje. Wszystkie trzy generacje kompaktowego samochodu zostały zaprojektowane, opracowane i wyprodukowane w zakładach SEAT-a w Martorell pod Barceloną. Projekt pierwszej wersji Leona przygotował włoski projektant Giorgetto Giugiaro, drugiej wyszedł spod ręki Waltera da Silva, a za trzecią był odpowiedzialny Alejandro Mesonero-Romanos. Hiszpański projektant stoi również za najnowszą generacją modelu.

SEAT Leon
Trzy generacje SEAT-a Leona

Każda odsłona SEAT-a Leon wyznaczała nowe standardy dla segmentu poprzez m.in. łączenie komfortu rodzinnego kompaktu ze sportowym charakterem. SEAT Leon zwyciężył w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych (WTCC) w 2008 i 2009 roku, po raz pierwszy zdobywając tytuł jako producent samochodów z silnikami Diesla. Według zapewnień producenta czwarta generacja modelu po raz kolejny zrewolucjonizuje rynek samochodów kompaktowych.

Więcej szczegółów o pojeździe zostanie ujawnionych podczas premiery w Fabryce SEAT w Martorell 28 stycznia o godzinie 19.

Źródło: SEAT